ח״כ אשר ללפיד: לכיפה בלבד אין משמעות

במהלך נאומו בכנסת עקץ ח"כ אשר את יאיר לפיד על חבישת הכיפה ברחובות ברלין. "כיפה היא סמל שאם לא יוצקים בו תוכן אין לו משמעות".

מיכל לוי , י"ז באייר תשע"ח

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

במהלך דיון בכנסת בנושא התגברות האנטישמיות באירופה, התייחס ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) לנאומו רווי השקרים של אבו מאזן.

"אבו מאזן כינה את הנאום שלו 'שיעור בהיסטוריה׳. אכן זה באמת שיעור בהיסטוריה של תעמולת המונים כנגד העם היהודי והיא משתלבת היטב עם כל עלילות הדם שליוו את עמנו לאורך ההיסטוריה", אמר.

לדבריו, הסיבה שמחמוד עבאס אמר את דבריו היא לא בגלל שהוא מרצה באוניברסיטה ברמאללה אלא בשל העובדה שהוא מעונין לעשות דה- לגיטימציה לעם היהודי מתוך שנאה ואנטישמיות.

"זאת שיטה ישנה ומוכרת שהצליחה בעבר לחולל תעמולה הרסנית נגד העם היהודי אך לא הצליחה למחוק את עם ישראל כבר אלפי שנים למרות ניסיונות חוזרים ונשנים. ברור שאותם אנטישמים וגזענים שונאים אותנו כי אנחנו שונים. יש לנו מסורת. יש לנו חוקים וחגים והלכות שבגללם אנו הוכרזנו כעם סגולה ובכל זה הם כופרים", אמר.

בתוך הדברים עקץ אשר את חבר הכנסת לפיד שהשתתף בצעדה בברלין בירת גרמניה כשהוא חובש כיפה כיהודי הגאה באמונתו.

"אסור לנו לטעות: הסמנטיקה והצעדה - הן לא יהדות. חבישת הכיפה היא סמל שאם לא יוצקים בה תוכן - אין לו משמעות. הרי חבישת כיפה היא אות וסימן המעיד על יראת שמים, חבישת הכיפה היא עדות לחיים של מסורת, של אמונה, של חיי תורה שהתחילו כבר לפני אלפי שנים מאז ימי אברהם אבינו, וקבלת התורה", אמר.

בסיום דבריו אמר כי "היהדות שעליה אנחנו מדברים - ובה נאבקים ראשי האנטישמים והמסיתים - זו שמירה על הערכים, שמירה על התורה, שמירה על הצביון היהודי של העם שלנו, כשליבת היהדות אלו היכלי התורה שם נמצאים עשרות אלפי בני ישיבות ותלמידי כוללים שלא יודעים כלום על צעדה ולא היו מעולם בברלין!

״הם כאן בבתי המדרש ובאלפי השיעורים ברחבי הארץ, בבתי הכנסת השוקקים בימי חול ושבת, זו התשובה לאנטישמיות זו התשובה לתעמולה ולכן אנחנו נמשיך לשמור על ייחודנו ולא ננסה להידמות לאף עם אחר ורק זה ייחודנו".