עכשיו רגע האמת

יריב לוין, אופיר אקוניס, גלעד ארדן, ישראל כץ וזאב אלקין: כולכם הסברתם בלהט שחייבים לרסן את בג"צ - זה הרגע שלכם לפעול.

חיים לב , י"ח באייר תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס

במחנה הלאומי מביעים זעם על בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות שוב את ההצבעה על פסקת ההתגברות שהייתה אמורה לעלות ביום ראשון הקרוב לשולחן ועדת השרים לחקיקה.

במהלך הימים האחרונים חששו גורמים בכירים בקואליציה כי ראש הממשלה צפוי עד יום ראשון לבקש דחייה בדיון, "הוא צפוי לספר שישראל עסוקה ביטחונית בסוריה ובאיראן ובכך לדחות ולהתחמק מההצבעה", אמרו הגורמים.

הדיבור על הסכמות בקואליציה הוא קשקוש. הסיטואציה ברורה לכולם. אם רוצים ללחוץ על כחלון צריך קודם כל אישור בוועדת שרים. את כל זה גם נתניהו יודע, מה שמכלה את החשש שלא כחלון מפריע לנתניהו אלא חיות, והחשש הקבוע שלו מכל דבר שישים אותו בהתנגשות עם מערכת המשפט.

נתניהו הוא ראש ממשלה מאז 1996, למעלה מ-22 שנה, אמנם לא ברצף, אך בשנים אלה הפך בג"צ עצמו לאימפריה.

נתניהו מקטר ללא הרף על פקידי המשפט שכובלים את ידיו, כובלים את ידיו מלגרש משפחות מחבלים, כובלים את ידיו להוציא מסתננים, כובלים את ידיו בעניין גיוס חרדים וכובלים את ידיו בהרס בתי מחבלים.

יריב לוין, אופיר אקוניס, גלעד ארדן, ישראל כץ וזאב אלקין: כולכם הסברתם בלהט שחייבים לרסן את בג"צ - עכשיו רגע האמת.

חתמתם הסכם קואליציוני לפני שלוש שנים והתחייבתם על כך. עכשיו רגע האמת. נגמרו הדחיות, התירוצים, הוועדות, הדיונים, ההתייעצויות.

נתניהו ידע לדחוף בכוח את חוק ההמלצות שאין לו שום חשיבות ציבורית, רק אישית. קומם עליו את הציבור. למען מטרה פרטית. עכשיו המטרה לאומית. על ראש הממשלה לפעול, כפי שהבטיח לפני הבחירות ואחריהן, לבצע את השינוי המיוחל ויחזיר את הכוח לעם.

יש כאן הזדמנות היסטורית - אם נתניהו יחמיץ אותה זו תהיה בכייה לדורות.