"נתניהו עוסק בהצגות, הישרדות והסתה"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תוקף בחריפות את נתניהו, על רקע קידום פסקת ההתגברות, "פסקת ההתגברות היא ניסיון התנקשות בדמוקרטיה".

ערוץ 7 , כ"א באייר תשע"ח

ההפקרות חוגגת. אהוד ברק
ההפקרות חוגגת. אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף הבוקר (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו, על רקע קידום פסקת ההתגברות ושינוי החוק בנושא אישור יציאה למלחמה.

"פסקת ההתגברות שמוצעת היא ניסיון התנקשות בדמוקרטיה", טען ברק, בעקבות הכוונה להעלות את החוק היום לאישור בוועדת השרים לענייני חקיקה.

"כך גם חוק שמאפשר לשני אנשים להכריז מלחמה והמעצר באזיקים של סבא שאחז שלט נגד שחיתות ביבי", טען ברק.

"ההפקרות חוגגת", הוסיף ברק, "ראש הממשלה איבד את זה ועוסק בהישרדות, הצגות והסתה. אנחנו אלה שנשלם. לכן עלינו לעצור את ההפקרות. לפני שיהיה מאוחר".

שרי הליכוד החברים בוועדת השרים לענייני חקיקה צפויים להצביע היום בעד פסקת ההתגברות אותה מקדם השר בנט. זאת על אף בקשתו של ראש הממשלה לדחות את ההצבעה בשבוע נוסף.

שר המדע אופיר אקוניס צוטט ב"ידיעות אחרונות" כמי שהסביר, "פסקת ההתגברות היא צו השעה. האקטיביזם השיפוטי טישטש את עקרון הפרדת הרשויות בישראל ב־20 השנים האחרונות וביתר שאת בעשור האחרון".

לדבריו, "הרשות השופטת מבטלת את הכנסת, שהיא הריבון, ואת הממשלה. חיוניותה של פסקת ההתגברות איננה מוטלת בספק אם רוצים לשמור על עקרונות היסוד של הדמוקרטיה הישראלית. לא רק שפסקת ההתגברות איננה סכנה לדמוקרטיה - נהפוך הוא, היא רק תחזק אותה".