מטבע חולץ מגופה של ילדה בת ארבע

מטבע של 10 אגורות נתקע בוושט של ילדה בת ארבע תושבת אשדוד. לאחר אבחנה ראשונית במוקד רפואי הובהלה הילדה לבית החולים שם חולץ המטבע

ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ח

המטבע שחולץ
המטבע שחולץ
צילום: דוברות "מכבי"

הצוות הרפואי במוקד "מכבי" באשדוד כבר חשב שראו הכל, אך ביום חמישי האחרון נדהמו אנשי הצוות למצוא מטבע של 10 אגורות בוושט של ילדה בת ארבע תושבת העיר.

"בשעה 20:30 בערב הגיעו אב ובתו למרפאת רופא תורן באשדוד, הילדה הייתה נראית לא נינוחה, והחזיקה את הפה שלה פתוח, בנוסף לכך התלוננה על כאבים בגרון ונאמר לי כי הקיאה מספר פעמים קודם לכן", סיפרה האחות ברוניה בודרוב, "אני עובדת במכבי כבר מספר שנים ועוד לא נתקלתי במקרה כזה, שבו ילדה כל כך קטנה מתלוננת על כאבים חדים כאלה".

הילדה הוכנסה לרופא התורן במרפאה באותו הערב, ד"ר רן רנצר, ולאחר הבדיקה הצוות הרפואי דיווח מידית לאב הילדה כי ככל הנראה מדובר בחפץ זר והיא הובהלה באמצעות אמבולנס לבית החולים אסותא אשדוד על מנת להוציאו.

"הגענו למרפאת רופא תורן, שלמזלנו הייתה פתוחה בשעה כזו, האחות קראה מידית לרופא, הסברנו לו את החשש שמא אולי הילדה בלעה משהו, הרופא הבחין בכמה תסמינים שמצריכים בירור מידי והסביר לנו שאנחנו חייבים להתפנות באמבולנס לבית החולים. בבית החולים עשינו צילום חזה וראינו שאכן יש חפץ זר שתקוע בושט- קרה לנו ממש נס רפואי", אמר אב הילדה.

הילדה הגיעה לבית החולים וכאמור הוכנסה בבהילות לצילום חזה. תוך זמן קצר, ולאחר בדיקות נוספות, היא הועברה לחדר הניתוח. במהלך הניתוח הוחדר צינור אופטי לוושט, על מנת לשלוף את הגוף הזר - והמטבע יצא בשלמותו. לאחר הניתוח אושפזה הילדה במחלקת כירורגית לילדים וביום למחרת שוחררה לביתה.

לדברי ד"ר אראלה רוטלוי, מנהלת מחלקת האינטגרציה בבית החולים, "מדובר במקרה חריג, של גוף זר שנתקע בוושט של ילדה קטנה, המטבע היה גדול יחסית ועל כן נתקע ולא ירד בוושט. לשמחתנו הרבה, המקרה הסתיים בצורה הטובה ביותר, אך חשוב לחזור ולהדגיש בפני ההורים כי הרחקת חפצים קטנים מהישג ידם של תינוקות וילדים קטנים היא חיונית, משום שבליעתם עלולה לגרום לנזק משמעותי".