ל"ג בעומר: מפיקים לקחים

בעקבות התזת גז מדמיע על נשים במהלך ההילולה, אמרו בסביבת אייכלר כי "שמירת הסדר במקום תפילה לנשים שייך לסדרניות ולא לשוטרות"

מיכל לוי , כ"ב באייר תשע"ח

ל"ג בעומר במירון
ל"ג בעומר במירון
צילום: עדי גפן/TPS

כמידי שנה, עם תום אירועי ל"ג בעומר, תקיים הוועדה לפניות הציבור של הכנסת דיון מקיף להפקת לקחים על האירוע הגדול שליכד מאות מאות אלפי יהודים.

בדיון ישתתפו ראשי המערך הארגוני כולו, מפקדי המשטרה, הצלה, כוחות החירום והעסקנים המקומיים ובראשם הרשויות למקומות הקדושים ומשרד הדתות.

יו"ר הוועדה ח"כ ישראל אייכלר אמר כי "בשונה משנים עברו, השנה ההילולא עברה בסימן הצלחה כללית והוקרה לגופים הרלוונטיים. לאור ההצלחה של שינוע מערך התחבורה, נצטרך לבדוק שאכן ההצלחה היא תוצאה של היערכות מדויקת ולא של הורדת מספר המשתתפים העולים מירונה.

"הוועדה תשמח להוקיר ולכבד את האחראים כל אחד בתחומו. זאת למרות שפניות הציבור עוסקות בבעיות הציבור. אין זה מן היושר שנכנס את הוועדה רק כשיש ביקורת ותלונות. עלינו לפקוח עין ולדעת לומר תודה כשמגיע", אמר.

סעיף מיוחד תקדיש הוועדה לאירוע שהתרחש בעזרת הנשים של הציון הקדוש במסגרתו הותז גז מדמיע על נשים. "הוועדה תבדוק את הפרסומים אודות אלימות שהופעלה נגד מתפללות וחוסר סדר במתחם הנשים מול כל הגורמים הרלוונטיים", אמרו בסביבתו של אייכלר.

"לא יתכן שיזלזלו במתחם הנשים. יש לפעול כבר עכשיו לתיקון והסדרת הכניסה והיציאה מן הציון לרבבות נשים העוברות במקום על הצד הטוב ביותר. שמירת הסדר במקום תפילה לנשים שייך לסדרניות ולא לשוטרות. מקום תפילה הוא לא אתר מלחמה אזרחית", הוסיפו.