תוקפי "שוברים שתיקה" יובאו לדיון

בית המשפט בקריית שמונה ידון במעצרם של פעילי הימין שחשודים בתקיפת אנשי השמאל הקיצוני. עו"ד בן גביר: המעצרים בוצעו מלחץ פוליטי.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ח

שוברים שתיקה
שוברים שתיקה
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

בית משפט השלום בקריית שמונה ידון היום (שלישי) במעצרם של פעילי הימין החשודים כי תקפו את אנשי ארגון השמאל ''שוברים שתיקה'' שהעבירו הרצאה במכללת תל חי.

אתמול בשעת ערב נעצרו חמישה פעילים בטענה כי היו מעורבים בתקיפה ביום ראשון האחרון, אולם לאחר חקירתם שוחררו שניים מהם ושלושה נותרו במעצר. כאמור, דיון בעניינם יתקיים בבית משפט השלום בעיר.

על פי החשד, שלושת העצורים - תושבי קריית שמונה, התגודדו בכביש יציאה ממכללת תל חי ובסיום ההרצאה של ''שוברים שתיקה'' חסמו את הכביש לפעילי השמאל הקיצוני.

כשהבחינו החשודים ברכב שבו ככל הנראה סטודנטיות המזוהות עם הארגון, השליכו לעברן ביצים, איימו על יושבות הרכב והפרו את הסדר.

בסמוך לקבלת הסרטון נפתחה חקירה ובמסגרתה אותרו 3 חשודים(20,27,28 קרית שמונה)אשר נחקרו, נעצרו והבוקר יובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבימ"ש שלום קרית שמונה.

משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את האירוע
תפעל באפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות ותפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה למיצוי הדין עם העבריינים העוברים על החוק.

עורך הדין איתמר בן גביר, שמייצג את החשודים, תקף בחריפות את התנהלות המשטרה בפרשה. לדבריו "מדובר במעצר הנובע מלחצים פוליטיים".

את טענתו זו מסביר בן גביר ומציין כי "במקום היו שוטרים אשר כלל לא עצרו את המפגינים ולא מצאו סיבה מקצועית לעשות כך, ואילו רק אחרי הדיווח בכלי התקשורת החליטה המשטרה לפעול.

''מכל מקום ברשותנו צילומים המתעדים ערבים ופעילי שמאל שהשתוללו ותקפו, ומשום מה הם לא עצורים. אין שום טעם להנהיג מדיניות של איפה ואיפה, מה גם שאין שום עילה למעצר. יש לשחרר את המפגינים ללא תנאי", הוסיף עו"ד בן גביר.