אופניים חשמליים למה זה מפחיד?

לא אחת זכו האופניים החשמליים לכינוי "מכת מדינה", ובכל זאת הכלי הממונע התפשט בישראל. האם יש בכלי יותר ממה שנדמה לנו?

תוכן שיווקי , כ"ג באייר תשע"ח

אופניים חשמליים
אופניים חשמליים
ללא

כולנו רואים כל יום אלפי אנשים נהנים מנסיעה זולה, ירוקה, ומהירה באופניים חשמליים. מנקודת המבט שלנו ברכב אנחנו לפעמים מפספסים את הנקודה.

תחשבו רגע על כל הנסיעות היומיות השוטפות שלכם, ונסו להבין בכמה קילומטרים מדובר בערך. אנשים שעובדים וגרים באותה העיר יגלו כי מדובר ב 5-30 ק"מ בקירוב.

בהנחה שזה לא הרבה יותר מ30 ק"מ בתוך העיר, קיימות שתי אפשרויות עיקריות להתנייד בעזרתן: הראשונה היא רכב פרטי והשנייה היא תחבורה ציבורית.

ישראל 2018 והתחבורה הציבורית אמנם קיימת ומתפתחת, אך עדיין רחוקה מלהיות יעילה ונוחה. קווי התחבורה לא תמיד פרוסים בצורה המיטבית, הקשר בין לוחות הזמנים וההגעה הוא מקרי, וגם כשמדובר ברכבת, הפתרון חלקי בגלל מיקומי התחנות (בעיה ש"מכת המדינה" פותרת בהתניידות קלה מתחנות הרכבת). בקיצור, תחבורה שאמורה להיות יעילה ונוחה מתגלה כקשה ומסורבלת.

רכב פרטי? הפתרון היקר ביותר מבין האופציות, הוא שנהפך להיות פחות נוח ויעיל. נסיעה עירונית ברכב תלווה בפקקים, שיאריכו את הנסיעה בעשרות דקות ויקצרו את הסבלנות שלנו מרגע לרגע. על בעיות החנייה אין מה להכביר במילים, כי מי מכם לא מצא את עצמו מסתובב במעגלים זמן רב בחיפוש אחר חניה, שגם בסופו אתה מתפלל שלא לחזור לדו"ח במקרה הטוב וגרירה לא עלינו במקרה הרע.

מלבד הפקקים והחניה ישנו כמובן העניין הכספי: עלות אחזקת רכב היום היא אסטרונומית! הקנס הראשון והעיקרי הוא המחיר של הרכב כשמיד אחריו מגיעים הביטוחים, הטסטים, האגרות, החניות, הטיפול השוטף, הבלת"מים ולבסוף כמובן הדלק!!

אז מה הפתרון אתם שואלים? בדיוק. אופניים חשמליים.

"אבל זה נורא מסוכן! הם נוהגים כמו משוגעים! זה סכנת מוות!

נכון, נסיעה באופניים חשמליים עלולה להיות דבר מסוכן, כמו נהיגה ברכב ובאופנוע, צריכת סוכרים ושימוש בסמארטפון- וזה ייהפך להיות מסוכן ואף קטלני.

נכון, למרבה הצער יש מספר לא קטן של בני נוער בפרט, ואנשים בוגרים בכלל שנוהגים כאחוזי טירוף ומסכנים את עצמם והסובבים להם, ומוציאים שם רע לכל השאר, הנוהגים בשפיות וזהירות ופשוט נהנים מהכלי הנהדר, אך גם אלו כבר נאלצים להישמע לחוקים הנוקשים שנוספו בשנה האחרונה בנסיון להימנע מקבלת דו"חות והחרמה של הכלי במקרה החמור.

כיום כדי למכור אופניים חשמליים בצורה חוקית בארץ, האופניים צריכים להיות בבדיקה ובאישור מכון התקנים הישראלי, ורק לאחר שנבדקו כבטוחים לשימוש ונסיעה יוכלו להימכר לציבור.

אז עכשיו מכשהבנתם שהמפלצת היא לא באמת אלא פתרון גאוני ומהנה, וזה בעצם תלוי בכלל ברוכב עצמו, הרשו לנו לספר לכם למה אופניים חשמליים בעצם??

  • ניידות!! אנחנו ב 2018 והכל קורה מהר, אנחנו צריכים להגיע ממקום למקום מבלי לבזבז זמן וכסף מיותר על חניות ופקקים או בהמתנה מייגעת לתחבורה ציבורית. היכולות המדהימות של האופניים החשמליים מאפשרות תנועה מהירה בתוך העיר וגמישות שלא חוויתם מעולם בשום כלי רכב אחר. אופניים שנוסעים 25 קמ"ש חוצות כמעט כל עיר בישראל בדקות (קולטים כמה זמן מתבזבז בפקקים?!?)
  • והנתון שתמיד מנצח כל משוואה- המחיר! תחשבו על כל הנתונים שציינו, אופניים חשמליים הפכו לכלי רכב לכל דבר במחיר של כמה אלפי שקלים בודדים. קניה חד פעמית, ועוד כמה עשרות שקלים לתחזוקה שוטפת בחודש, ואתה מקבל עצמאות עירונית מושלמת. יש אנשים שמשלבים רכבות ואופניים חשמליים ואז הפתרון הופך גם לבין עירוני .

אז מה צריך לעשות כדי לשמור על החיים ועל הכיס??

1.לא עולים על אופניים אם אתם לא בגיל המותר בחוק.

2.קנייה מחנות אמינה, דגם חוקי ובטיחותי.

3.הקפדה על כללי בטיחות ונסיעה עם קסדה ובהתאם לחוקי התנועה.

4.נסיעה במסלולי אופניים היכן שיש (נוספים מסלולים כל הזמן).

אז אם הצלחנו להפוך אתכם לבעד, וגם אתם רוצים להינות מהיתרונות של האופניים החשמליים, אתם מוזמנים להצטרף למאות אנשים שנהנים ממחיר ושירות מכל הלב באתר שלנו www.mde.co.il