למעלה מאלף רבנים נרשמו לכנס האחדות

למעלה מ- 1000 רבנים מכל גווני הקשת הציונית דתית נרשמו לכנס הרבנים בירושלים. המארגנים: "הצלחה אדירה – הרבה מעבר למצופה"

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ח

כנס רבני הציונות הדתית לפני 5 שנים
כנס רבני הציונות הדתית לפני 5 שנים
שלומי שלמוני

מעל 1000 רבנים כבר נרשמו ואישרו את השתתפותם ב'עין בעין' - הכנס המרכזי של רבני הציונות הדתית שיתקיים ביום חמישי הקרוב, בבנייני האומה, בירושלים.

מדובר בכנס האחדות השני של רבני הציונות הדתית, שמתקיים חמש שנים לאחר הכנס הראשון, במלאות 70 שנה למדינת ישראל ו-51 שנה לשחרור ירושלים.

הארוע שמסתמן ככנס רבני הציונות הדתית הגדול אי פעם, מתקיים בהנהגת זקני רבני הציונות הדתית: הרב יעקב אריאל, הרב צפניה דרורי, הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר ולדמן, הרב זלמן מלמד, הרב נחום רבינוביץ והרב חיים שטיינר אשר חלקם ישאו דברים בכינוס המרכזי של הכנס.

המארגנים מספרים כי הנרשמים רבנים מכל הקשת של הציונות הדתית, ראשי ישיבות, רבני קהילות, רבני בתי כנסת, ראשי מכינות, מנהלי מוסדות חינוך ועוד.

מעבר לסקירת התפתחות המדינה ועולם התורה הציוני, צפויים להתקיים בכנס דיונים בשולחנות עגולים סביב האתגרים והיעדים הבאים של רבני הציונות הדתית: שמחה ואש בעבודת ה', בתי ספר מקיפים, פוסט מודרניזם, רפורמים וקונסרבטיבים – מקומם בחברה והתמודדות עם השפעתם, המשפחה- גירושין, נישואין, מגדר ופמיניזם, החיבור והשותפות עם העולם החרדי, השבת במדינת ישראל, לימוד תורה בציבור, האחריות על יהדות היום, נשים בבית הכנסת ובקהילה, אתגרים בצה"ל ושולחנות בנושאים נוספים.

לקראת הכנס הוקמה ועדה מארגנת של רבנים אשר עמלה על תכנון הכנס ועל תוכנו. את הועידה ילוו פייטנים וכן תזמורת חסידית. בנוסף, יוקרנו לרבנים סרטונים קצרים על עולם התורה הציוני דתי בישראל ועל חמישים שנות ההתיישבות ממלחמת ששת הימים.

"לשמחתנו כל רבני הציונות הדתית רואים חשיבות עליונה בכנס, וההרשמה לא מפסיקה. מדובר בהצלחה אדירה, ההרשמה היא הרבה מעבר למצופה, בכנס הקודם היו כ-700 רבנים, וכעת מצטרפים עוד מאות רבות. זהו מפגן אחדות וקידוש ה' גדול לכבודה של תורה." אומרים המארגנים.