"פגישה חשובה במיוחד במוסקבה"

ראש הממשלה המריא לרוסיה שם יוועד עם הנשיא פוטין. השניים ידונו בעיקר במצב המתוח בגבול הצפון ובמאבק נגד איראן הפועלת בסוריה

ניצן קידר , כ"ד באייר תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא לפנות בוקר (רביעי) למוסקבה שם יוועד במהלך היום עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין.

"אני יוצא עכשיו לפנות בוקר לפגישה חשובה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הפגישות בינינו הן תמיד חשובות וזו חשובה במיוחד", אמר נתניהו טרם המראתו.

הוא הוסיף כי "לאור מה שקורה בסוריה ברגעים אלה, יש צורך להבטיח את המשך התיאום הביטחוני בין הצבא הרוסי לצבא ההגנה לישראל".

נזכיר כי הלילה דיווחו כלי תקשורת בסוריה על מספר פיצוצים עזים שנשמעו מדרום לבירת סוריה, דמשק.

לפי חלק מהדיווחים בכלי התקשורת בסוריה מדובר במטוסים ישראלים ששיגרו טילים לעבר מחסני טילים איראניים דרומית לבירה דמשק.

הארגון הסורי לזכויות אדם מסר כי תשעה לוחמים הנאמנים למשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד נהרגו בתקיפה. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית פרסמה בעקבות הדיווחים כי מערכות ההגנה האווירית של צבא סוריה השמידו שני טילים ישראליים שנורו לעבר אל כיסווה שמדרום לדמשק.

אמש גם הורו בפיקוד העורף לפתוח את המקלטים במרחב רמת הגולן, בשל החשש מירי טילים מצד כוחות איראניים בסוריה לעבר ישראל.

נתניהו התייחס למצב המתוח בצפון מיד אחרי הצהרתו של הנשיא טראמפ על פרישתו מהסכם הגרעין ואמר כי "מזה חודשים איראן מעבירה לכוחותיה בסוריה נשק קטלני כדי לפגוע בישראל. איראן מצהירה במפורש שמטרתה להשתמש בסוריה כבסיס קדמי ממנו היא תתקוף אותנו".

"אנחנו נחושים למנוע מצבא איראן מלהתבסס בסוריה נגדנו, ואנחנו נגיב בעוצמה על כל פגיעה בשטחנו. הצבא מוכן, הצבא חזק, ומי שינסה אותנו ירגיש היטב את נחת זרוענו", הזהיר ראש הממשלה.