צה"ל תקף מטרות איראניות בסוריה

חיל האוויר תקף מטרות איראניות בסוריה לאחר שכוח קודס שיגר כ-20 רקטות לעבר מוצבים ברמת הגולן.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ח | עודכן: 04:58

תקיפה בסוריה
תקיפה בסוריה
רויטרס

צה"ל תקף הלילה (חמישי) מטרות איראניות בסוריה. כך נמסר מדובר צה"ל בערבית, שהוסיף כי "כל נסיון סורי להגיב ייענה בתגובה קשה של ישראל".

בסוכנות הידיעות הסורית דווח כי לא היו נפגעים בתקיפת צה"ל.

הטלוויזיה הרשמית של סוריה דיווחה כי עשרות טילים ישראליים יורטו בשמי סוריה על ידי מערכות ההגנה האווירית של המדינה. עוד דווח כי ישראל תקפה והרסה מערכת מכ"ם.

תקיפת חיל האוויר התרחשה מספר שעות לאחר שכוח קודס האיראני ירה סמוך לחצות מטח של כ-20 רקטות לעבר קו המוצבים הקדמי ברמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מצה"ל נמסר כי בוצעו מספר יירוטים על-ידי מערכת כיפת ברזל.

לא דווח על נפילות בשטח ישראל. תושבי האזור התבקשו לשהות במרחבים המוגנים למשך מספר שעות אך לאחר מכן הורשו לצאת מהם.

"צה"ל ערוך ומוכן למגוון רחב של תרחישים ורואה את האירוע בחומרה", נמסר מדובר צה"ל.

בעקבות האירועים החליטה עיריית קריית שמונה לפתוח את המקלטים הציבוריים בעיר.

"למרות שלא קיבלנו הנחיה מפורשת מצה"ל, החלטנו לבצע בשעה האחרונה פתיחה שקטה של כלל המקלטים הציבוריים על מנת להעניק תחושת ביטחון לתושבים. חשוב להבהיר כי אין הנחיה להיכנס למקלטים. במהלך השעה האחרונה וגם בדקות אלו נשמעים היטב הדי פיצוצים באזור, אולם אין שינוי בהנחיות המיגון לתושבי קריית שמונה. בשלב זה השיגרה נמשכת", נמסר.

תושבי מטולה הונחו אף הם להיכנס למרחבים מוגנים למשך תקופה קצרה, אך בסביבות השעה 04:15 נמסר כי הם רשאים לצאת מהם.

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס התייחסה בראיון ל"פוקס ניוז" לירי הרקטות האיראני לעבר שטח ישראל, ואמרה כי התקרית "מראה שהמשטר האיראני לא אמין".

"לישראל יש את הזכות להגן על עצמה ואנחנו תומכים במאמציה להגן על עצמה", אמרה הדוברת, שציינה כי התקרית היא תזכורת נוספת לכך שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קיבל החלטה נכונה לגבי היציאה מהסכם הגרעין.

ביום שלישי בערב אירעה תקיפה נגד מחסני טילים איראניים בבסיס אל-כיסווה של צבא סוריה.

הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי לפחות 15 בני אדם נהרגו בתקיפה, בהם שמונה איראניים.

הארגון, שנמנה עם המתנגדים למשטר אסד, טען כי מדובר בתקיפה ישראלית כלפי מתקן צבאי איראני. בישראל סירבו לאשר כי צה''ל עומד מאחורי התקיפה.