הושחתו תמונות נשים: "קומץ קיצונים"

מנכ"לית תיאטרון החאן לא נבהלת מריסוס שלטי הפרסומת ומזמינה גם חרדים לצפות בהצגות, "יש הצגות בתיאטרון שיכולות לפנות לקהל הזה''.

בני טוקר , כ"ה באייר תשע"ח

הצגה
הצגה
צילום: ISROCK

מנכ"לית תאטרון החאן אלישבע מזי"א מגיבה בערוץ 7 על השחתת שלטי הפרסומת לתיאטרון לאחר שהופיעו בהן תמונות של נשים.

''לצערי זו לא פעם הראשונה ועוד יותר לצערי זו לא הפעם האחרונה שזה קורה", אומרת מזי''א. ''זה טרנד בירושלים להשחית שלטים בעיקר שיש בהם נשים, אני חושבת שזה קומץ קיצונים וזה לא מעיד על מגמה בירושלים.

"מאחר וחלק מהשלטים נתלו על ידי העירייה אז פנינו אליה כדי שיחליפו אותם למשטרה אין כל כך מה לעשות כי אין דרך לדעת מי עשה את זה. ידענו שאנחנו לוקחים סיכון ויהיו כאלה שינסו להשחית את השלטים אבל לדעתי מדובר בקומץ של קיצוניים ולא בכלל המגזר החרדי, זה אברכים צעירים וקיצוניים, אני לא חושבת שיש כאן מגמה שהציבור החרדי נגד נשים במרחב הציבורי. יש קיצונים בכל צד".

מזי''א מקווה שגם דתיים וחרדים יצטרפו לקהל התיאטרון, "אני חושבת שתיאטרון החאן צריך לפנות לכל הקהלים בעיר, גם לקהל החרדי היותר ליברלי. שלשום עשיתי פגישה לגבי הנושא הזה - איך להביא לכאן קהל חרדי צעיר, אני חושבת שיש הצגות בתיאטרון שיכולות לפנות לקהל הזה, כמובן לא בהפרדה אבל הצגות שהן יותר סולידיות מבחינת התוכן שלהן''.

''קהל דתי לאומי יכול למצוא את עצמו כאן כמו שהוא מוצא את עצמו בתאטרון ירושלים, ובהרבה מקומות תרבות אחרים. אנחנו גם חושבים ביחד איך לרענן את הרפרטואר בצורה שתתאים לקהל הזה כמו לדוגמה ההצגה 'תהילה' על פי ש"י עגנון''.

לדברי מזי''א, תרבות צריכה להיות נגישה לכולם ולא למגזר מסוים. ''אשמח שיבואו לתאטרון גם ערבים ממזרח העיר .זה מקום שאפשר לשים את המחלוקות בצד וליהנות, יש כאן גם מסעדה כשרה ואשמח שכולם יבואו כולל חרדים. גברים חרדים שלא יכולים לשבת עם נשים זו באמת בעיה, אבל יש קהל חרדי היום שיותר פתוח וליברלי ואנחנו נשמח שיגיע לפה".