ד"ר לשם כבוד הוענק למלקולם הונליין

אונ' בר אילן העניקה תארי 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים וארגונים, ביניהם הרב בני לאו, מלקולם הונליין וראש השב"כ לשעבר יורם כהן.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ח

מעניקים את התואר ליורם כהן, לרב ד"ר בני לאו ולמלקולם יצחק הונליין
מעניקים את התואר ליורם כהן, לרב ד"ר בני לאו ולמלקולם יצחק הונליין
צילום: יוני רייף

אוניברסיטת בר אילן העניקה השבוע תואר 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים וארגונים, ביניהם: הרב ד"ר בני לאו, ראש ועידת הנשיאים לשעבר מלקולם הונליין וראש השב"כ לשעבר יורם כהן.

התואר הוענק בטקס גם לעמותת אתגרים; תזמורת צה"ל; המשוררת אגי משעול; רוני שטרן, נשיא גודת ידידי האוניברסיטה בארה"ב, והנדבנים ד"ר שמואל ואוולין כץ. תעודת הוקרה מיוחדת הוענקה לחתן פרס ישראל לפיסיקה לשנת תשמ"ח, פרופ' שלמה הבלין.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן, אמר בטקס כי "מקבלי התואר הערב הם כולם גיבורים, כל אחד בתחומו. אני נרגש להעניק להם את התואר על פעילותם ותרומתם".

"למלקולם הונליין על פעילותו להגנה על זכויותיהם וחירותם של יהודי העולם והבטחה כי קולה של יהדות אמריקה יישמע בכל אירוע ובכל פורום דיפלומטי ופוליטי", פירט נשיא בר אילן. "בהיותו מנהיג בולט וייחודי, הונליין מקדיש את חייו לחיזוק האחדות בעם ישראל ופועל במסירות להידוק הקשר בין יהדות התפוצות לעם היושב בציון".

פרופ' צבן סיפר כי התואר לרב בני לאו מוענק ''כהוקרה על פעילותו הנרחבת ליצירת חברה הוגנת ושוויונית בישראל. הרב ד"ר לאו הוא יזם חברתי נלהב וחוקר בלתי נלאה של הערכים האנושיים ביהדות. כמי שמעולם לא חשש להתעמת עם אתגרים שהוצבו ליהדות המודרנית, עוסק לאו שנים רבות ביצירת דיאלוג המגשר על הפער בין דתיים וחילוניים".

על יורם כהן, לשעבר ראש שירות הביטחון הכללי, אמר נשיא האוניברסיטה כי "כהן שירת את המדינה ואת אזרחיה במגוון תפקידים לאורך הקריירה הביטחונית המזהירה שלו, לחם במלחמות ישראל, סיכל מתקפות טרור כנגד אזרחים ולקח חלק בפיתוח הגנת הסייבר''.