בדרך לחו''ל עוברים בהר ברכה

משתתפי קורס הצוערים של משרד החוץ ודיפלומטים היוצאים לשליחות בחו"ל סיירו בשומרון, ביקרו בהר ברכה וערכו תצפית מהר כביר.

ניצן קידר , כ"ה באייר תשע"ח

צוערי משרד החוץ בשומרון
צוערי משרד החוץ בשומרון
צילום: דודי סאלם, זוג הפקות

משתתפי קורס הצוערים של משרד החוץ ודיפלומטים היוצאים לשליחות בחו"ל השתתפו היום (ה') בסיור בשומרון ביוזמת סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי.

מטרת הסיור הייתה לחשוף את דור העתיד של הדיפלומטיה הישראלית לחיים ביהודה ושומרון, לאנשי ההתיישבות, ולהקנות להם כלים וידע על השייכות ההיסטורית לחבלי הארץ האלו.

עם תחילת הסיור ביקרו הצוערים והדיפלומטים בהר ברכה, שם פגשו את הרב אליעזר מלמד, ממנו שמעו על האמונה שהיא היסוד המכונן את עם ישראל, היא סוד קיומו ההיסטורי, עליה בנויה ההכרה שאת הכל אפשר לשנות לטובה, והיא המניע לגילוי הכישרונות המיוחדים שבעם היהודי, והיא יסוד החזון המניע אותנו כיום לתיקון עולם, והדבר מתבטא בשילוב של אמונה ומדע, רוח ומעשה בישוב הארץ.

משם המשיכו הצוערים להר כביר, לפגישה וסקירה אזורית והיסטורית מפי בני קצובר, ממקימי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

סגנית השר חוטובלי, אמרה לצוערים בסקירה שקיימה, "אתם יוצאים לייצג את מדינת ישראל בעידן בו פתרון שתי המדינות כבר לא רלוונטי, וחשוב להבין שהסכסוך אינו על התנחלויות. ההתנחלויות הן תירוץ בלבד, כאשר מהות הסכסוך היא השלילה הפלשתינית של זכות הקיום של מדינת ישראל. מכאן החשיבות של הכרות עם השורשים שלנו כאומה שמתחילים כאן, בחבלי הארץ האלו".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, בירך את הצוערים על הביקור בשומרון. "לא ניתן לצפות משגרירי ישראל בעולם להתמודד עם אחת הסוגיות המרכזיות ביחס לישראל בעולם - ההתיישבות ביהודה ושומרון, מבלי לבקר בשומרון ולראות את המציאות ללא מתווכים. הסיור הזה יאפשר לשגרירים להתייחס לנושא ולא לעקוף אותו כפי שנעשה עד היום'', אמר דגן.