"טכנולוגיות הן הלחם והחמאה של ישראל"

כנס רכש ישראלי להגברת שיתוף הפעולה בין ישראל לאו״ם נפתח היום בניו יורק.

עוזי ברוך , כ"ה באייר תשע"ח

דני דנון
דני דנון
צילום: אלירן אהרון

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, פתח היום (ה׳) כנס רכש מיוחד בניו יורק שמטרתו להגביר את שיתוף הפעולה ולייצר קשרים עסקיים חדשים בין האו״ם לחברות ישראליות.

בכנס אשר אורגן על ידי משלחת ישראל לאו״ם ומכון הייצוא, השתתפו חברות ישראליות מתחום הביטחון, הסייבר, טכנולוגיות המידע והתקשורת, תעשיות פיתוח הסביבה, המים והתברואה.

במהלך הכנס, שיימשך כיומיים, נציגי החברות יפגשו עם נציגי מחלקות וסוכנויות האו״ם, המוציאות כ-17 מיליארד דולר מדי שנה על ציוד ושירותים מחברות ברחבי העולם, וישתתפו בסדנאות שיתמקדו בתהליכי הרכש מול האו"ם.

השגריר דנון אמר באירוע ״החברות הישראליות מציעות טכנולוגיות ופתרונות חדשניים שיש להם ביקוש רב באו״ם. בין אם בהגנה על כוחות שלום, בסיוע הומניטרי, בטיפול באסונות, או בפיתוח ובתשתיות, המגזר הפרטי בישראל מספק פתרונות פורצי דרך עבור כל האתגרים שהאו״ם מתמודד עימם״.

עוזר מזכ"ל האו"ם לשירותי תמיכה מרכזיים, כריסטיאן סנדרס, נאם בפני המשתתפים ואמר "במהלך השנים האחרונות אימצנו טכנולוגיות שמאפשרות לנו לממש באופן טוב יותר את המנדט שלנו. טכנולוגיות וחדשנות הן הלחם והחמאה של ישראל מיום הקמתה ויש לה יתרון גדול בכך.

''אנחנו מקבלים בברכה עסקים ישראליים ויש לכם המון מה להציע, אנו בעיצומו של תהליך לפשט ולייעל את הבירוקרטיה כדי להקל על חברות לבצע עסקים מול האו"ם'', אמר סנדרס.