"אל תטעו, אינני סרבן גט"

ירון אטיאס, שבית הדין הרבני הורה לבייש אותו פומבית כסרבן גט, טוען כי הרשויות מסייעות להרחיק אותו מילדיו באמצעות 23 תלונות שווא.

גיל רונן , כ"ו באייר תשע"ח

ירון אטיאס
ירון אטיאס
צילום: ברשות ירון אטיאס

ירון אטיאס, תושב אשדוד שבית הדין הרבני הורה לבייש אותו פומבית כסרבן גט, טען בפוסט בפייסבוק כי ייתן לאשתו את הגט אם רק תאפשר לו להיות הורה לילדיו באופן שוויוני.

אטיאס הסביר כי הרשויות מסייעות לאשתו להרחיק אותו מילדיו, וכי הדבר הושג באמצעות 23 תלונות שווא אותן הגישה נגדו.

"אל תטעו, אינני סרבן גט", כתב. "למעשה הסכמתי גם אתמול לתת גט לאשתי מזל אטיאס, אלא שהיא מבקשת להמשיך ולשלוט בי גם לאחר הגירושין בעקשנותה לשלול ממני את זכות האבהות על ילדיי.

"מזה קרוב לשנתיים שאשתי בחרה להרוס את חיי, ולהרחיק אותי מילדיי. חיי הפכו לגיהינום, כיוון שאיננה מסוגלת להבין שהחופש שלה, לא כולל הרחקה של אביהם מחייהם. בשיתוף פעולה מחריד ומפלה של רשויות הרווחה והחוק היא הגישה נגדי תלונות שווא (23 תלונות, שנסגרו כולן, פרט לאחת שתיסגר בהקדם), הרחיקה אותי מהישוב בו התגוררנו, ומהזכות לגדל את ילדינו, לחנכם ולהיות שותף בעולמם".

הוא הוסיף:

"הייתי ההורה הכי מסור לילדים שלי, הם עבורי כל העולם כולו. אולם הרשויות קבעו שטובת הילדים להתגורר עם אמם, אפילו אם הילדים מבקשים אחרת – כי היא אשה ואני גבר.

"חיי לא שווים דבר ללא הילדים שלי במרכזם. כפי שהצהרתי בדיון האחרון, אינני חפץ בגירושין, אבל אני מוכן בצער בכל רגע להשלים את הליך הגירושין ולתת לה את כל מבוקשה, לרבות גט כשר, לו רק תאפשר לי את הזכות הבסיסית ביותר לכל אדם והורה – הסכמה לביטול הרחקתי ומשמורת והורות משותפת על ילדינו".

"אשתי ובית הדין דחו את הצעתי ההוגנת והאנושית, לא הקשיבו לתחינה שלי, וקבעו שחיי אבות בישראל יכולים להיות הפקר וטובת הילדים איננה שיקול חשוב", טען.

בית הדין הרבני בחיפה התיר השבוע לפרסום את הטענה כי אטיאס מעגן את אשתו. בית הדין קבע כי על אטיאס לגרש את רעייתו מייד, וכי לאור סירובו מוטלות עליו הרחקות דרבנו תם, שמשמעותן ביוש פומבי וחרם.

הדיינים קבעו שורת הרחקות: "שלא לדבר עמו, לא לעסוק עמו במסחר, לא להאכילו או להשקותו, לא לבקרו בחוליו, לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה, לא לאפשר לומר לו קדיש, לא לתת לו לעבור לפני התיבה, לא לשאול בשלומו ולא לחלוק לו כבוד כלל, ולהתרחק מעליו ככל האפשר". בנוסף הוטלו עליו סנקציות הכוללות איסור יציאה מהארץ, פתיחת חשבון בנק רגיל והחזקת רישיון נהיגה.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.