רג'וב: נמשיך לסייע לשהידים ולאסירים

בכיר ב'פתח' מדגיש המחויבות הפלסטינית לתמוך כלכלית במשפחות שהידים ובאסירים ביטחוניים, כלומר בטרוריסטים.

דלית הלוי , כ"ו באייר תשע"ח

ג'יבריל רג'וב עם אבו מאזן
ג'יבריל רג'וב עם אבו מאזן
פלאש 90

מזכיר הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח', ג'בריל רג'וב, אומר כי המחויבות של המוסדות הפלסטיניים כלפי סוגיית השהידים והאסירים היא מחויבות קבועה שאינה נתונה להתמקחות.

בהודעה שפרסם אמר רג'וב, כי המחויבות הזו החלה מהיום הראשון של המהפכה הפלסטינית והיא נמשכת עד היום ללא שינוי.

הוא הדגיש, כי הפלסטינים לא נכנעו ולא ייכנעו ללחצים, איומים או התמקחות וכי המחויבות כלפי "הסוגיה הצודקת" הזו היא מחויבות לאומית "המטילה עלינו חובה ואחריות כלפי עמנו".

לדבריו, הניסיונות לפגוע בסוגיה זו לא יצלחו בציינו, כי ''העם הפלסטיני'' מעריך את אותם פלסטינים שהקריבו עצמם למען ''הבעיה הפלסטינים והעצמאות''.

הודעתו של רג'וב מתפרסמת יומיים לאחר שהכנסת אישרה בקריאה ראשונה את קיזוז הכספים שהרשות הפלסטינית מעבירה למחבלים, מהכספים המועברים אליה מממשלת ישראל.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "הצעת החוק נועדה לקבוע הוראות לעניין ניכוי של כספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור, מתוך הכספים המועברים על־ידי ממשלת ישראל לרשות מכוח חוקי יישום הסכמי הביניים עם הרשות.

''הכוונה לכספים המשולמים לפעילי טרור כהגדרתם המוצעת, בשל היותם פעילי טרור, או לבני משפחותיהם של פעילי טרור שנפצעו או שנהרגו, או לכספים המשולמים לאסירים או עצורים אחרים בשל ביצוע או ניסיון לביצוע של עבירה שיש בה כדי לפגוע בביטחון המדינה או בביטחון הציבור, או לבני משפחותיהם, כתגמול על פעולות הטרור שביצעו".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר, כי על פי נתוני מערכת הביטחון הרשות הפלשתינית משלמת יותר ממיליארד ₪ בשנה לטרוריסטים ובני משפחותיהם. לדבריו, ההצעה נועדה להפסיק את האבסורד שקיים היום כשהרש"פ ביד אחת נלחמת במדינת ישראל באמצעות העברת הכספים לטרוריסטים וביד השנייה מקבלת כספים ממדינת ישראל.

55 תמכו 14 התנגדו וההצעה תועבר להמשך דיון לוועדת חוץ וביטחון להמשך דיון.