תפילות גם ברחבה הדרומית של הכותל

הערב התקיימה תפילת ערבית חגיגית של יום ירושלים ברחבה הדרומית של הכותל המערבי, בהשתתפות עשרות מתפללים.

ערוץ 7 , כ"ז באייר תשע"ח

התפילה הערב
התפילה הערב
צילום: מרכז ליב"ה

הערב, מוצאי שבת, התקיימה תפילת ערבית חגיגית של יום ירושלים ברחבה הדרומית של הכותל המערבי, בהשתתפות עשרות מתפללים, ובהפרדה מלאה.

יעקב, שהשתתף בתפילה סיפר, "התחושה היתה מרוממת מאוד, להיות שותפים דווקא ביום ירושלים בגאולה של חלק נוסף של הכותל המערבי זה דבר מיוחד מאוד, וכשזה מצטרף לשמחה הגדולה של היום - האווירה מיוחדת מאוד".

התפילה הערב הייתה המשך לתפילות שהתקיימו במהלך השבת, בהשתתפות מאות מתפללים ומתפללות, לאורך כל השבת, שפקדו את הרחבה והצביעו ברגליים בדרישה לחבר את הרחבה הדרומית לזו המרכזית.

המארגנים מזכירים שרק לפני קצת פחות מחודש וחצי, בימי חול המועד, פקדו אלפים את הרחבה, בתפילות מנחה וערבית ובשיעורי תורה לאורך כל ימי חול המועד, לאור קריאת הרבנים להצטרף לתפילות ברחבה.

כזכור, רק לאחרונה הודיעה הפרקליטות לבית המשפט שעמדתה היא שהתקנות לשמירה על המקומות הקדושים חלות על הכותל לכל אורכו, מפינתו הדרומית, ועל כן נכון לעכשיו הרבנות הראשית היא הבעלים והסמכות על גם על הרחבה הדרומית של הכותל.

המתפללים במקום מספרים שגם מחר מתוכננות להתקיים תפילות לאורך היום, משחרית ועד ערבית, ואלפים צפויים לפקוד את הרחבה עם המחיצה שצפויה לעמוד שם לאורך היום.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל מסר, "אנחנו שמחים לראות את מאות המתפללים בעשרות המניינים שכבר מגיעים למקום בצורה ספונטנית, הרחבה הדרומית של הכותל הופכת להיות מקום תפילה מקובל וקבוע, והגיע הזמן גם לשים בה מחיצה קבועה, ביום ירושלים הזה חוגגים את שחרור ירושלים ומחזקים את קדושת הכותל לכל אורכו".