ברקת: "לעולם לא אעזוב את ירושלים"

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת השתתף בפעם האחרונה כראש העיר בישיבת הממשלה החגיגית לרגל יום ירושלים, הנערכת במוזיאון ארצות המקרא.

ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ח

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: הלל מאיר/TPS

הממשלה מקיימת היום (ראשון), כמדי שנה, את ישיבתה החגיגית לרגל יום ירושלים, אשר נערכת השנה במוזיאון ארצות המקרא.

בישיבת הממשלה יובאו לאישור שורת החלטות בעלות משמעות כלכלית וחברתית נרחבת לתושבי העיר ירושלים.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בפתח הישיבה: "השנה אני מתרגש במיוחד, להשתתף בישיבת הממשלה החגיגית בפעם העשירית והאחרונה כראש העיר ירושלים".

"כשנכנסתי לתפקידי לפני עשר שנים, מעטים האמינו שניתן לחולל שינוי עמוק בירושלים, רבים כבר הספידו אותה ואמרו עליה שהיא 'אבודה'. כיום, ירושלים נמצאת בתנופה עצומה בכל התחומים. בהיי-טק ירושלים היא בין חמש הערים הצומחות ביותר בעולם. העיר עברה רנסנס תרבותי וספורטיבי חסר תקדים. מערכת החינוך שלנו, הפכה לנכס ומושכת צעירים רבים שבוחרים לגדל בה את ילדיהם. ההשקעות האדירות בפיתוח ובתשתיות מחברות ומאחדות את ירושלים ומייצרות הזדמנויות להתחדשות עירונית ולצמיחה כלכלית".

"אני מודה לאלוהים שהייתה לי הזכות לעמוד בראשות העיר המרתקת והמורכבת ביותר בעולם", אמר ברקת, "אני רוצה להודות לך אדוני ראש הממשלה בנימין נתניהו, תמיד עמדת לימינה של ירושלים: בזכות הפעולות החשובות שהובלת, ירושלים היום חזקה יותר ברמה הבינלאומית, הביטחונית והכלכלית. אני רוצה להודות גם לכם שרי הממשלה, הממשלה המחויבת ביותר עבור ירושלים.

בשם תושבי ירושלים אני רוצה גם להודות לנשיא ארה״ב, דונלד טראמפ, על ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות. צעד שמייצר לא פחות מסדר עולמי חדש! בסיום הקדנציה אעזוב את ראשות העיר אך אני מתחייב כאן כי לעולם לא אעזוב את ירושלים – בכל תפקיד ציבורי שאמלא אמשיך לשרת את ירושלים ולחזק את בירת הנצח של העם היהודי כי הצלחתה של ירושלים היא ההצלחה של המדינה כולה! חג ירושלים שמח", הוסיף.