לנסוע בבטחה עם אופניים חשמליים

בכל מה שקשור לנסיעות ולרכיבה חשוב לזכור כי החיים שלנו הם ערך עליון.

, כ"ח באייר תשע"ח

חשמלי
חשמלי
צילום: יח"צ

אין להכניס את עצמנו לסכנה, ואסור לנו לצאת לדרך בלי להיות בטוחים שאנחנו מגנים על החיים ועל הבריאות שלנו. למעשה כל כלי טומן בחובו גם סכנות, וכאשר מדובר על כלי ממונע ועצמתי יותר, הרי גם הסכנות עלולות להיות גדולות יותר. על מנת לאפשר לעצמנו בילוי נעים בלי סיכונים מיותרים חשוב לפעול בצורה אחראית ומחושבת, ולשים לב לכל כללי הזהירות והבטיחות.

על זהירות במהלך רכיבה עם אופניים חשמליות

  • האופניים – יש לדעת כי כל כלי ממונע חייב להיות בטיחותי כדי שלא לחשוף את הרוכב לסכנות. ולכן בעת בחירה של אופניים חשמליים חובה לשים לב לפרטי המוצר ולהיותו נושא תו המעיד כי הוא נחשב לתקני. מוצר שאינו מתאים לתקנים אינו ראוי לשימוש ועלול לסכן את הרוכב ואת הסובבים אותו.
  • התאמה לרוכב – חובה כי הכלי יתאים לרוכב הן מבחינת הגודל של האופניים וגובהו של הרוכב והם מבחינת גילו של הרוכב. דהיינו, ילדים לא רוכבים על אופניים חשמליות! זה מוצר שאינו מתאים לילדים מתח לגיל 14. אמנם ניתן לראות ילדים קטנים יותר רוכבים על אופניים חשמליים, אבל זה לגמרי לא עושה את הרכיבה ללגיטימית.
  • מקום הנסיעה – אמנם ניתן לרכב עם אופניים חשמליים בצדי הכביש. אך נסיעה כזו מותרת רק החל מגיל 16. נערים בני 14 יוכלו לרכוב בשבילי אופניים. בכל מקרה חשוב להיות ערניים ולרכוב בצורה בטיחותית תוך ציות לתמרורים באזור.
  • נסיעה זהירה – רוכב אופניים עלול לפגוע בעוברים ושבים. או להתנגש ברוכבים אחרים. כדי למנוע מקרים כאלו חובה כי הרוכב יהיה ערני ויתחשב בסובבים אותו.
  • חבוש קסדה – כדי לשמור על החיים ועל מנת להגן על הראש מפני פגיעות חובה לחבוש קסדה. גם אם תתרחש תאונה או נפילה, חלילה, הראש של הרוכבמוגן והוא לא יספוג מכה כואבת ומזיקה.

אופניים חשמליים הם כלי נהדר אם רק יודעים כיצד לרכוב בו. חשוב לפעול בהתאם להנחיות ולא להתחכך עם הסכנה במהלך רכיבה על אופניים חשמליות.

אופניים חשמליים, זה לא סיפור זו אגדה.

אופניים חשמליים פורצים דרך בכל מה שקשור להגעה מהירה ושליטה בזמן גם בזמנים של עומסי תנועה. רוכבי האופניים החשמליים יעידו, הם פתחו עבורם אפיקים חדשים.

יש אנשים שתגיד להם היום להיפרד מאופניים חשמליים הם לא יוכלו לעשות את זה, האופניים זה הם והם זה האופניים, מיותר לציין מה אומר עבור איש תל אביבי לצאת לעבודה באמצעות רכב פרטי, אם הוא עשה את הדרך הזו כבר הוא מבי כי על מנת להגיע בזמן הוא צריך להיות על הכביש זמן ארוך די, הכבישים העמוסים במרכז הארץ הם שם דבר כאשר תל אביב מככבת בראש, תל אביב היא מעוז הפקקים.

אבל היו הנהגים הם לא בני ערובה, היום יש נהגים שבוחרים אחרת, יש נהגים שבוחרים לרכב באופניים חשמליים ולהחזיר את המושכות לידיים שלהם, הם מחזיקים בכידון והם שולטים גם אילו שמחזיקים בהגה, הם מחליטים על הקצב שלהם המכונית העומדת בצד הכביש או נגררת אחרי המכוניות בעומס מתקדמות בקצב שנכפה אליהן והם קדימה.

לא מפתיע לראות את שביעות רצון רוכבי האופניים החשמליים הם חשבים כי בזה הם מחזירים לעצמם את הטבעי ביותר, הם חשים כי הרכיבה נותנת להם את מה שמגיע להם בטבעי לשלוט על הקצב, להחליט על האנרגיה ולעשות מה שנכון עבורם, לרכב בצורה נוחה וגמישה בכל דרך ולכל מקום.

לאופניים חשמליים יש ערך מוסף, אופניים חשמליות אינן מהוות גורם מזהם, אופניים חשמליים מאפשרים לנסוע למרחקים גדולים מבלי להפעיל את מנוע הבעירה שיש ברכבים הרגילים, כך הם מתקדמים במסלולם מריצים קדימה את הקצב ולא גורמים לסביבה להינזק.

עמותות ששמו לעצמם מטרה להגן על הסיבה מנזקי פגעי הטכנולוגיה ובראשם עשן המוכניות שהוא אבי מחלות הריאות הסרטניות, ממליצות בכל פה להחליף את המכונית באופניים חשמליים, הם ממליצים לנסוע במהירות וביעילות באמצעים נוחים יותר פיזית וכאלו שישפיעו חיובי גם מבחינת איכות הסביבה.

בידיו של כל אחד האפשרות לבחור נכון, לבחור האם להחזיק בהגה או לחילופין בכידון ולהרחיק נדוד בקצב שרצוי עליו.