מקלחונים: למה לשים לב?

כשאתם מעצבים את חדר האמבטיה שלכם, למקלחון שיותקן שם – חשיבות מכרעת.

, כ"ח באייר תשע"ח

מקלחונים
מקלחונים
צילום:pixabay

המקלחון, שהוא אוביקט אנכי בולט, נותן את הטון העיצובי בחדר כולו, ועל כן קביעת זהותו חשובה על מנת לדעת מהו סגנון חדר האמבטיה המועדף עליכם. כשאתם קובעים עיצוב מקלחונים, חשוב לעשות זאת בהתאם להנחיות הבאות.

קביעת עיצוב הדפנות

הדפנות של המקלחונים הם כל המקומות שמימין ומשלאל לדלת הזכוכית ממנה נכנסים להתקלח. בדרך כלל הם יהיו עשויים פיברגלס, וניתן להזמין אותם בכמה סגנונות עיצוב: חלקים, מחוספסים, בצבע לבן או בצבע נוטה לחום/עץ. קביעת עיצוב דפנות המקלחונים תוציא לדרך את תבנית העיצוב בחדר האמבטיה כולו. אם החדר כבר מעוצב, ורק מקלחון הוא שמוחלף, חשוב לבדוק היטב את אריחי השיש והקרמיקה ולהחליט על פי הצבעים והצורות שלהם.

קביעת עיצוב הזגוגית

הזגוגית של המקלחון, כלומר הדלת ממנה נכנסים אליו, יכולה להיות חלקה או התזת חול. כשהיא התזת חול, נוצר חספוס המאפשר לכם פרטיות ומונע אפקט חלון. יחד עם זאת, אנשים רבים אוהבים להתקלח כשהם רואים מה נעשה בחדר תוך כדי, ואז כדאי שתהיה דלת חלקה. לעיצוב הזגוגית, אם כן, ישנה משמעות פונקציונאלית נטו, ולכן מה שתבחרו – חשוב לקבוע כמשהו שמתאים לכם ולהרגלי המקלחת שלכם.

קביעת עיצוב ריצוף המקלחון

הריצוף של המקלחון יהיה בדרך כלל קרמי. אנו סבורים כי מומלץ מאד לעיין בהדמיות מחשב של משטחי רצפה למקלחונים, ולבחור את זה שהכי מתאים לעיצוב הריצוף החיצוני מחד, ולגוף המקלחון מאידך. את ההתאמה הכפולה הזו קל מאד לבצע עם הדמיית מחשב בחנות מקלחונים, עד למציאת משטח הרצפה המתאים ביותר לדריכה בזמן המקלחת.

פריטים נלווים למקלחון

בכל מקלחון, החל ממקלחון נפרד, ועד אמבטיונים בהם ניתן לעמוד וליהנות מזרם מים עומדים, ישנם מוצרים נלווים שחשוב מאד לשים לב לנוכחותם. ראשית כל, פריט חשוב מאוד ששוה לרכוש הוא ברז מקלחת יוקרתי, חשוב שהוא יהיה מעוצב לטעמכם, בצבע כסוף או מוזהב לבחירתכם, עם פרץ מים מתאים. שנית, מדפי המקלחונים – מומלץ שיהיו עשויים אלומיניום ועל כן לא יחלידו לכם כשאתם משתמשים בהם בצל המים הזורמים. עבור מקלחונים פינתיים – מומלץ להתקין סט מדפים דו ממדי אשר הפינה שלו מתמזגת עם פינת הקיר ב- 90 מעלות. פריט נלווה נוסף שאנו ממליצים שיהיה במקלחון הוא שטיח גומי. לא כולם אוהבים לדרוך על קרמיקה או שיש, ומשטח גומי חסין מים יכול לשפר משמעותית את החוויה במקלחת כשאתם עומדים.

עלויות עיצוב המקלחונים

מאד מומלץ לקחת משימה מסוג זה כפרויקט לכל דבר ועניין, ולדאוג כי הצבת מקלחונים חדשים תהיה בכפוף לתקציב ידוע מראש. כך, תוכלו להרשות לעצמכם להשקיע, לקבל תוצאה טובה ולדעת שבחרתם נכון גם מההיבט הכלכלי. בכל סוג של התקן רחצה, אמבטיות, אמבטיונים, מקלחונים, ועוד – מומלץ שתבואו עם תכנית מה להציב בפנים ומה לא, אלו סוגי מרצפות וזגוגיות עדיפות, וכד', תשוו מחירים של אביזרים אלו ותגבשו תקציב ראלי.