נתניהו במרכז הרב:
חזרנו הביתה ונשמור עליו לנצח נצחים

''אנחנו שומרים על הר הבית, על הכותל, על קבר רחל ומערת המכפלה. במקומות הללו טמונה נקודת האמת של זכותנו לחיות כאומה במולדתה''.

עדו בן פורת , כ"ח באייר תשע"ח | עודכן: 00:36

נתניהו במרכז הרב
נתניהו במרכז הרב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו במרכז הרב: חזרנו הביתה ונשמור עליו לנצח נצחים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה השתתפו הלילה (שני) בעצרת המרכזית לציון יום ירושלים בישיבת מרכז הרב.

''אנחנו חוגגים 70 למדינת ישראל, 51 לבירתנו ירושלים ואני נרגש מאוד, אני נרגש בכל פעם שאני בא למקום הזה, רעייתי ואני אוהבים אתכם, אוהבים אתכם ומעריכים את תמיתכם העצומה'', אמר נתניהו בפתח נאומו.

לדברי נתניהו, ''יום ירושלים תמיד מתחיל מוקדם בבוקר בטקסים אבל בשבילנו זו (העצרת במרכז הרב - ע"ב) אחת הפסגות של יום ירושלים ואנחנו מודים לכם מקרב לב''.

"אני מאמין שכולנו צריכים להוקיר תודה על הזכות שנפלה דווקא בחלקנו לחיות בירושלים, דורות של יהודים חלמו על ירושלים מרחוק, בשבילם היא היתה תפילה, געגוע, לפעמים היתה תמונה על הקיר''.

''פגשתי הבוקר את אחינו ואחיותינו יוצאי אתיופיה שאלפים מקרוביהם גוועו בדרך לארץ ישראל, כך גם באי גלויות אחרות שמספרים לא פעם בדמע על הסבים והסבות שנבצר מהם לממש את הכיסופים לציון''.

''ואילו אנחנו ברוך ה' אנחנו נמצאים בירושלים המאוחדת, הזוהרת שנבנית מקצה לקצה בצורה מרשימה ביותר, הרי זו היא גאולה ממש''.

המועמד לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, מגיע למרכז הרב
צילום: עצמי

ראש הממשלה התייחס לחנוכת שגרירות ארה"ב בירושלים ולהכרת הנשיא טראמפ בירושלים, ''מחר יש בשורת אמת גדולה שתהדהד בחוצות ירושלים. המדינה החזק ביותר בתבל תעביר את שגרירותה לירושלים לאחר שהנשיא טראמפ הכיר בירושלים כבירת ישראל.

''אני כבר יכול להגיד לכם שמדינות נוספות באות בעקבותיה ויבואו בעקבותיהן, משום שרבים מבינים את המשמעות של ירושלים לעם היהודי ועם כך זוהי זכות גדולה להימצא בירושלים, זכות גדולה, אבל בה בעת מוטלת עלינו אחריות גדולה להגן על הפיקדון שנמסר לידינו מדורות העבר ולהמשיך לשמור עליו למען דורות העתיד.

''אנחנו מבטיחים יום יום שירושלים לא תחזור למצבה עד לפני 51 שנים, לא עוד עיר קרועה אלא עיר אחת מחוברת, מאוחדת, לא עוד עיר שבליבה תיל דוקרני ושדות מוקשים אלא עיר של אחדות, סובלנות, ביטחון ושלום. לא עוד עיר שעל חוומותיה צלבי אויב אלא עיר שוקקת חיים, קרייה נאמנה''.

לקול מחיאות הכפיים הדגיש ראש הממשלה, ''אנחנו שומרים על הר הבית, על הכותל המערבי. על קודשי ישראל האחרים שחזרו לידינו במלחמת ששת הימים המופלאה ובראשם קבר רחל ומערת המכפלה. במקומות הללו נעוצים שורשינו, טמונה בהם נקודת האמת של זכותנו לחיות כאומה בת חורין במולדתה''.

''הרי מהי ירושלים עבורנו? היא לא רק מקום פיזי ומוחשי, ירושלים היא מקור האמונה והתקווה שחיזקו אותנו בזמנים קשים, בצל האינקוויזיציה, בפוגרומים, בגטאות, במחנות אמרנו משפט אחד: לשנה הבאה בירושלים הבנויה.

"חזרנו לירושלים ואנחנו בונים אותה, את כולה. ואפילו כשלא נראתה באופק התקדמות דבקנו בחלום והיום עומדים חיילי צה''ל למרגלות הכותל, מצהירים אמונים לצבאנו ולמדינתנו, חזרנו הביתה ואנחנו נחושים לשמור על הבית לנצח נצחים'', דברי נתניהו בישיבת מרכז הרב.

ראש העיר ברקת בישיבת מרכז הרב

השר אלקין בישיבת מרכז הרב

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו במרכז הרב