בנט למנהיגי העולם: הכירו בירושלים

״כשאנחנו יודעים שירושלים שלנו הכוח הזה מקרין לכל העולם עד שזה מגיע ללבבו של ידידנו הגדול טראמפ״, אמר יו״ר הבית היהודי במרכז הרב

עדו בן פורת , כ"ח באייר תשע"ח

בנט במרכז הרב
בנט במרכז הרב
צילום: דוברות

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, השתתף הערב (א') באירוע המרכזי לציון יום ירושלים בישיבת מרכז הרב.

בנט סיפר בפתח דבריו, ״כאשר עצרת האו״ם החליטה להכריז על ירושלים כגוף נפרד ומנותק ממדינת ישראל, החליט ראש הממשלה דאז, דוד בן גוריון, להעביר את כנסת ישראל ומשרדי הממשלה מתל אביב לירושלים.

''הוא ידע אז מה שידע דוד המלך 3,000 שנים קודם - ירושלים שלנו! במשך 2,000 שנות גלות בכל רחבי תבל - ירושלים שלנו. אותם צנחנים לפני 51 שנה ידעו בליבם - ירושלים שלנו. וכשאנחנו יודעים שירושלים שלנו, הכוח הזה מקרין לכל העולם עד שזה מגיע ללבבו של ידידנו הגדול, נשיא ארה״ב, וגם הוא מבין: ירושלים שלנו״.

השר שיבח את ישיבת מרכז הרב, ״בזכות מנהיגי הישיבה, תלמידיה ורבניה, חזונו של הרב קוק זצ״ל מוסיף קומה בכל יום ויוצאים אלפי בוגרים שנושאים את דגל הישיבה לכל מקום אליו הם מגיעים - שילוב של חיי תורה וחיי מעשה״.

בנט התייחס להעברת שגרירות ארה״ב לירושלים ואמר כי ״הנשיא טראמפ קיבל החלטה אמיצה אבל אנחנו כבר ידענו - ירושלים היא בירתנו משחר ההיסטוריה ולנצח נצחים״.

השר חתם את נאומו בקריאה למנהיגי העולם, ''אל תפספסו את פעמי ירושלים. תהיו מיוצרי ההיסטוריה ולא ממחמיציה. תכירו בירושלים כבירתה הרשמית של מדינת ישראל לנצח נצחים - היום. ההזדמנות היא שלכם, האם תיזכרו כאלו שהובילו או כאלו שחיכו״.