ערבי מג'דידה-מכר מואשם בקשר עם חמאס

הצעיר מואשם שעמד בקשר עם איש חמאס בטורקיה ואף ביקר אותו כמה פעמים. בנוסף הוא מואשם שרכש נשק בלתי חוקי והסתיר אותו.

ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

כתב אישום הוגש בצהריים (שני) נגד סאלח עדנאן סויטי, תושב ג'דידה-מכר בן 23, בגין ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, רכישת נשק, החזקה, נשיאה והובלת נשק ועשיית עסקה בנשק.

מעובדות כתב האישום עולה כי במהלך שנת 2014, על רקע לימודי שריעה, הכיר סויטי את אשרף חסן מכפר יאסיף שריצה עונש מאסר של 9.5 שנים בגין הרשעתו בעבירות שבוצעו על רקע ביטחוני. מתחילת היכרותו עם אשרף, היה הנאשם מודע להיותו כלוא ביטחוני בעבר, וכן לקשריו עם פעילי חמאס, לרבות גורמי חמאס ברצועת עזה.

מאז שעזב אשרף את ישראל ועבר לתורכיה בחודש יולי 2016 ועד למעצרו של סויטי, עמד סויטי בקשר עם אשרף, שכלל שיחות והודעות ווטסאפ. סויטי אף ביקר את אשרף בתורכיה מספר פעמים, לצרכי בילוי והשתתפות בכנס לימודי, וגם במהלך ביקורים אלה עמד בקשר עם אשרף כשהוא ידע שהוא חבר בארגון חמאס, ופועל בשליחותו.

מהאישום השני עולה כי במחצית הראשונה של חודש אפריל 2016 רכש סויטי יחד עם אדם אחר מברטעה, תת מקלע מאולתר ומחסנית, תמורת סכום של 7,300 ש"ח. הם נשאו והובילו את תת המקלע והמחסנית מברטעה לשכונת מגוריהם בג'דיידה, וסויטי החביא אותם.

התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי בשיתוף עם ימ"ר חוף ומפלג תפקידים מיוחדים ירושלים - משטרת ישראל. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של סויטי עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.