בגיל 34: שחקנה של מכבי ת"א פורש

ברק יצחקי, אחד משחקני הכדורגל הגדולים בעשור האחרון בישראל הודיע על פרישה ממשחק פעיל. ישמש כסקאוט הקבוצה

נרי וייס , כ"ט באייר תשע"ח

יצחקי. עשה סוף לבצורת
יצחקי. עשה סוף לבצורת
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

"לכל דבר יש סוף", כך אמר היום (שני) שחקנה של מכבי ת"א, ברק יצחקי במהלך מסיבת העיתונאים בה הודיע על פרישה ממשחק פעיל.

יצחקי, שהחל לשחק בקבוצות הנוער של אשקלון ואף עלה לבוגרים בגיל צעיר מאוד, זכה עם מועדון נעוריו בגביע הטוטו של הליגה הארצית בשתי עונות רצופות. מיד לאחר מכן עבר יצחקי אל בית"ר ירושלים שם היה מזוהה עד מאוד עם הקהל ובה שיחק במשך 4 עונות בקדנציה הראשונה שלו בה.

עם בית"ר זכה יצחקי באליפות, והיה חלק מרכזי בהתקפה של הירושלמים. בהמשך חתם יצחקי בקבוצת גנק הבלגית, בה שיתף פעולה יחד עם אליניב ברדה, קפטן הפועל באר שבע שצפוי להודיע אף הוא על פרישה ממשחק פעיל בשבוע הבא.

החזרה לארץ עבור יצחקי הייתה טבעית, כשזה חזר ישירות למועדון הירושלמי ובהמשך שיחק בקפריסין עד הגיע למכבי ת"א של ג'ורדי קרויף ההולנדי.

רגע לפני המשחק מול הקבוצה איתה היה כה מזוהה ואף כמעט וחזר אליה בעונה שעברה לקדנציה שלישית, בית"ר ירושלים, הודיע היום יצחקי במסיבת העיתונאים השגרתית לפני משחקים כי הוא יפרוש ממשחק בסיום העונה הקרובה.

"מוזר לי ועצוב לשבת כאן ולהודיע כאן על פרישה ממשחק פעיל. אני מבין שלכל דבר יש סוף וזה הזמן", אמר יצחקי שהוסיף, "שיחקתי בשני המועדונים הגודלים בארץ, זכיתי ללבוש את המדים של נבחרת ישראל. הגשמתי את החלום של ילד שגדל בהפועל אשקלון. היו לי פציעות קשות שגרמו לי לאבד שנתיים. לשחק ברמות כאלו ועוד אחרי שתי פציעות כאלו מעיד על חוזק מנטאלי ותמיכה של המועדון והמשפחה".

על מועד הודעת הפרישה אמר יצחקי, "אני פורש לפני משחק בין בית"ר ירושלים למכבי תל אביב ויש בכך משהו סימבולי וזה גם קשור לעזיבה של ג'ורדי. הצעד הראשון שלו היה לשלוח אותי לעונה בקפריסין אצל רוני לוי. זה היה צעד משמעותי עבורי לקריירה. מודה למשפחתי ולאנשים שליוו אותי. מהקיץ אני מצטרף לצוות המנהל את מכבי תל אביב מאחורי הקלעים. המשחק בנתניה יהיה האחרון שלי כשחקן פעיל. מקווה שמתחילה עונה לא פחות יפה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il