אייכלר בכנסת: לב מלכים ביד ה'

ח"כ אייכלר על חנוכת השגרירות: "השמירה על ירושלים תלויה בשמירה על הדת, על השבת, על התורה ועל ערכיה".

מיכל לוי , כ"ט באייר תשע"ח

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) נאם במליאת הכנסת במקביל לחנוכת שגרירות ארה"ב בירושלים וציין את היום ההיסטורי.

"ברגעים אלו נפתח פרק היסטורי בירושלים, לב מלכים ביד ה'. הוא שנתן בלב האומה הגדולה בעולם להכיר בזכותם של היהודים בירושלים", אמר.

בדבריו התייחס לתקריות מדרום ומצפון:."באותה שעה נשמעים קולות לחימה בעזה, בצפון ובכל העולם הערבי. זה מזכיר לנו שעדיין בן דוד לא בא. עדיין אנו בעיצומו של החורבן והגלות ומתפללים כל יום לירושלים עירך ברחמים תשוב, ולא חלילה במלחמה ושפיכות דמים", אמר.

"ישנם שני פסוקים העוסקים בירושלים: "שישו את ירושלים גילו בה כל אוהביה, שישו איתה משוש כל המתאבלים עליה". ופסוק שני אומר: "זכור ה' לבני אדום את יום ירושלים, ערו ערו עד היסוד בה". הפסוק הראשון נדרש על ידי חז"ל: כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בבניינה, ואילו השני מדבר על אלו המחפשים להרע, לחתור תחת קדושת של ירושלים, לערער ולמנוע מעם ישראל את זכותו על ירושלים".

אייכלר הוסיף ואמר כי "עלינו להתפלל שהימים הללו יעבור בשלום, ויחד עם זאת חובה עלינו להזכיר את אזהרת הנביאים כי השמירה על ירושלים תלויה בשמירה על הדת, על השבת, על התורה ועל ערכיה. זהו הביטחון הגדול לירושלים".

את דבריו סיים בתפילה לעתידה ושלומה של ירושלים, "ראויה ירושלים, ראויים כל אוהביה, מכל המגזרים והעדות. לשמור על קדושתה, ובכך נזכה שהקדוש ברוך הוא ישמור עלינו".