חנוכת השגרירות - עמידה לצד הצדק

יו"ר הכנסת נאם במליאה לציון יום ירושלים. הוא התייחס לאירועים בגבול עזה ואמר, "חמאס לא רוצה לראות את עזה מתגברת על בעיותיה"

חזקי ברוך , כ"ט באייר תשע"ח

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, נאם הערב (שני) במליאת הכנסת במסגרת ציון יום ירושלים.

בפתח דבריו הוא חיזק את מפקדי וחיילי צה"ל, הפועלים בגבול רצועת עזה מול עשרות אלפי האזרחים שתנועת החמאס "שלחה בציניות אכזרית אל הגבול", כדבריו.

"חמאס הוא ארגון טרור, שאינו רוצה לראות את עזה מתגברת על בעיותיה. על העולם כולו להבין שמנהיגיו הרצחניים רק רוצים להצית עוד אש, לראות עוד דם, עוד הרוגים ופצועים. הם נתקלו היום, ויוסיפו להיתקל בעתיד בקיר הברזל הישראלי, שמטרתו האחת והיחידה היא להגן על אזרחי ישראל ויישובי הדרום", הוסיף יו"ר הכנסת.

יו״ר הכנסת התייחס גם לחנוכת השגרירות האמריקנית בבירת ישראל. "היום היה יום גדול בירושלים. לפני שעה קלה התקיים טקס פתיחת שגרירות ארצות הברית, שהיה מרשים ומרגש.

״לעיר המיוחדת הזו יש ניסיון ארוך עם מדינות שמבקשות להשתלט עליה. אבל ירושלים עוד לא חוותה אירוע בינלאומי כזה, שכל כולו עמידה חד משמעית לצד הצדק, לצד האמת ההיסטורית – ולצד המציאות הפשוטה".

"אני רוצה לשוב ולהודות מכאן לידידנו הטובים בארצות הברית ובראשם לנשיא דונלד טראמפ – שעמד בדיבורו ופתח עוד שער בחומת ירושלים. עכשיו אפשר רק לקוות שדרך השער הזה ייכנסו עוד מדינות רבות בעתיד", סיכם אדלשטיין.