נתניהו:
"חמאס מבקש להשמידנו - נפעל בנחישות"

מעבר כרם שלום שוב הוצת הערב על ידי מחבלי חמאס. צה"ל תקף בתגובה יעדים של ארגון הטרור. ראש הממשלה מכנס התייעצות ביטחונית.

עדו בן פורת , כ"ט באייר תשע"ח

ההצתה במעבר כרם שלום
ההצתה במעבר כרם שלום
צילום: דובר צה"ל

צעדות האלפים שמוביל ארגון חמאס בעזה והביאו היום להתנגשויות אלימות עם צה"ל, מביאות את ראש הממשלה לכנס הערב (שני) התייעצות ביטחונית טלפונית כדי להיערך להמשך האירועים.

בהתייעצות יטלו חלק שר הביטחון אביגדור ליברמן, ראש השב"כ נדב ארגמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט.

"לכל מדינה החובה להגן על גבולותיה. ארגון הטרור חמאס מצהיר שבכוונתו להשמיד את ישראל ושולח אלפים לפרוץ את גדר הגבול כדי לממש מטרה זו. נמשיך לפעול בנחישות כדי להגן על ריבונותנו ואזרחינו", דברי ראש הממשלה הערב.

מוקדם יותר תקף צה"ל פעם נוספת ברצועת עזה יעדים של ארגון הטרור חמאס. לפני כן הותקפו שבע מטרות חמאס ברצועה.

הפעולה שבעקבותיה בוצעה התקיפה הערב, היתה הצתה מחודשת של אחד המסופים בצידו הפלסטיני של מעבר כרם שלום, על ידי תומכי ארגון הטרור.

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, התייחס למתיחות בגבול עזה ואמר, "הציבור צריך לדעת שהצבא במוכנות גבוהה, מאוד כשיר לבצע את המשימה שלו - לשמור על הבית ולהגן על העוטף".

היום פורסמו סרטונים מתוך העימותים האלימים על גבול הרצועה שבהם השתתפו 40 אלף בני אדם ב-13 מוקדים שונים.

באחד הסרטונים נראים חברי חולייה חמושה המנסה לחצות את גדר המערכת. בתיעוד ניתן לראות רכב צה"לי מגיע לזירה ויורה לעבר המחבלים, וכמה מהם נמלטים. בהמשך נראים מחבלים נוספים מגיעים למקום ומשליכים בקבוקי תבערה.

בסרטון נוסף ניתן לראות את המפגינים מנסים לפגוע בגדר המערכת באמצעות משיכת חלקים ממנה ושריפת צמיגים. שריפת צמיגים ומשיכת חלקים מהגדר. במקביל פרסם הצבא תמונות של מחבלים מניחים מטען ליד הגדר, וכן של מפגינים מציתים צמיגים ועפיפון חבלה שנשלח בחסות ההפגנות.

סרטון נוסף מתעד תקיפה של עמדת חמאס על ידי חיל האוויר. מדובר צה"ל נמסר כי מטוס קרב תקף חמש מטרות טרור במחנה אימונים של חמאס בצפון רצועת עזה. זאת, "בתגובה לפעילות החבלנית שמבצע ארגון הטרור חמאס בשעות האחרונות לאורך גדר המערכת".

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על למעלה מ-50 הרוגים ויותר מ-2,300 פצועים, בהם כמה עשרות באורח אנוש. חייל צה"ל נפצע קל מנתז אבן ופונה לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי באשקלון.