אלי טביב הודיע: "אני עוזב את בית"ר"

שעות מעטות לפני המשחק מול מכבי ת"א על המקום השני בטבלת הליגה, הודיע אלי טביב: "אני זז הצידה"

נרי וייס , א' בסיון תשע"ח

טביב במסיבת העיתונאים
טביב במסיבת העיתונאים
צילום: נרי וייס

שני מחזורים נותרו לסיום עונת 2017/18 בליגת העל שבכדורגל.

אחרי שאיבדה כל סיכוי לתואר השנה, ואחרי מחאות רבות מצידם של האוהדים הירושלמים ששמו להם למטרה לגרום לבעלי המועדון אלי טביב למכור את הקבוצה, הודיע טביב היום (שלישי) כי הוא עוזב את מועדון הכדורגל של בית"ר, עד שיבוא רוכש.

הודעתו הדרמטית של טביב מגיעה כ-6 שעות לפני משחקה של בית"ר מול מכבי ת"א, במסגרת המחזור ה-33 בליגת העל שבכדורגל, משחק שיתקיים באצטדיון היהלום שבנתניה.

יש לציין כי זו הפעם השניה בה מודיע הבעלים הירושלמי כי הוא מעמיד את בית"ר למכירה, לאחר שכבר אמר זאת לאחר אירועי שרלוראה הבלגית, כשאוהדי קבוצתו התפרעו במשחק שהתקיים בבליגה.

"המעמד הזה הוא לא פשוט עבורי. אנחנו נמצאים בסיום עונה פנטסנית, הטובה ביותר שידעה בית"ר מזה עשור", אמר טביב.

"שני מחזורים לסיום העונה, שאנחנו נמצאים קרובים לשבירת שיא כיבושים בתולדות בית"ר. שיא כיבושים רצוף בעונה, הגענו לאירופה למרות הכל. ניקינו את הגירעון, הטענה שלקחתי בחינם לא עומדת במבחן המציאות. לקחת מועדון חולה ללא סדר כלכלי, מוסר תשלומים רעוע, זה לא פשוט. הצלחה מקצועית באופן הדרגתי והשתתפות ארבע שנים רצופות באירוע, זה לא דבר פשוט".

"בית"ר היא מועדון יקר לליבי. אני זז הצידה אבל לא מפקיר אותו, עד שיימצא רוכש מתאים".

בהמשך טביב מתח ביקורת קשה כלפי אמצעי התקשורת השונים, כשאמר, "יש כלפינו עליהום מצידם של כמה מובילי דעת קהל. אתם גורמים להסתה בזה שאתה כותבים דברים לא נכונים. הרוב מתעלם מהפעולות הקריטיות שאני מוביל במועדון, מלחמה ללא פשרות בגזענות ובאלימות. ידענו שנשלם מחיר כבד. התפרעויות אוהדים, איבוד ספונסרים, קנסות. ובכל זאת, כלום לא עצר אותי ממלחמה חסרת פשרות".

"אני מטבעי אדם שלא מוותר, לא נשבר אבל הקולות האחרונים פוגעים פגיעה אישית בי ובמשפחתי. כלו כל הקיצין".

טביב אמר כי לא ניהל מגעים עם אף רוכש אפשרי וכי מי שיעמוד כעת בראש הקבוצה הוא מחזיק זכויות הניהול, אלי אוחנה. לא הבדל כזה גדול לעומת מה שהיה אמור להיות העונה.

על הטענה כי התנהל בצורה רעה מול השחקנים ובעיקר מול האוהדים אמר טביב, "יכול להיות שהיו טעויות, אבל התגובה חסרת הפרופורציה הביאו אותי לתחושת שבר וכניעה".

בהמשך התפנה טביב לשאלות כלי התקשורת, זאת "למרות שאמרו לי לא לענות לשאלות, אין לי בעיה שתשאלו".

על השאלה מה שונה הודעתו מזו שאמר לפני כשנתיים לאחר אירועי שרלוראה, אמר טביב "שיבוא בן אדם רציני ואמין ננהל משא ומתן. גם כשהצבתי בעבר את המועדון על המדף אף אחד לא בא. אני לא אפגע בבית"ר, גם כלכלית".

למסיבת עיתונאים הפריעו מספר אוהדים שקראו לטביב ללכת הביתה.

על תיזמון ההודעה אמר טביב כי זו הודעה שחשב עליה כבר לפני גמר הגביע, בגלל התפרעויות האוהדים. הקומץ לדבריו פגע במועדון. "האוהדים לא יודעים מה קורה בתוך הקבוצה".

ומה אם לא יבוא רוכש? "אני מאמין שיהיה אבל אם לא אז נחזיק את בית"ר עד שיגיע". טביב סירב לנקוף בסכום שיגרום לו למכור את המועדון ותקף את האוהדים, "המועדון לא מעניין את האוהדים בכלל. לא יבוא רוכש עד שהם ישנו את התנהגותם".

עוד תקף טביב את האוהדים, "אין עם מי לדבר. לא יעזור שנשב וננסה ללבן את העניינים ולהרגיע את הרוחות. סגירת היציע המזרחי, משחק ללא קהל, כל אלה פגעו מקצועית בבית"ר והכל בגלל האוהדים".

"משטרת ישראל נותנת אישורים לחוליגנים להפגין מול בתים פרטיים. אוזלת יד, זה מה שזה. אני לא מפחד מאף אחד, עברתי הרבה חיים, מפחד רק מהקב"ה".

על הטענות בדבר הסירוב שלו להאריך חוזים לשחקנים מובילים אמר טביב כי יכול להיות שנעשו טעויות אבל הוא שלם עם המצב.

לגבי שינוי השם של בית"ר והוספת שמו של נשיא ארצות הברית דולנד טראמפ לשם המועדון, אמר טביב כי אין לזה שום קשר להודעתו הדרמטית וכי הוא מאמין שאלי אוחנה והמועדון ימשיכו בקו שהתווה. "טראמפ עשה דברים גדולים למדינת ישראל".

"אני יכול להסתדר ללא הכדורגל", אמר בסיום טביב.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il