תלמידים בכל העולם למדו לשמור על הפה

תחת הכותרת "חמ"ד של דיבור" הצטרפו תלמידי החינוך הממלכתי דתי למיזם העולמי לשמירת לשון הרע של 'הקרן למורשת החפץ חיים'. צפו.

יוני קמפינסקי , ב' בסיון תשע"ח

"חמ"ד של דיבור"
"חמ"ד של דיבור"
צילום: יוני קמפינסקי

אתמול (שלישי) התקיים יום הלימוד האחרון של המיזם העולמי לשמירת הלשון של הקרן למורשת החפץ חיים.

עד עתה, בימי ספירת העומר קיימה הקרן למורשת החפץ חיים פרויקט בינלאומי חוצה יבשות, בקרב 23 מדינות, בו השתתפו התלמידים בשעה שלמה של שמירת הלשון יחד עם לימוד מכתביו של החפץ חיים ששמירת הלשון והזהירות מלשון הרע היו מעיקר עיסוקיו כמורה דרך מוסרי והלכתי.

גם בישראל לקחו חלק במיזם, שנקרא בארץ , ונערך בשיתוף מנהל החמ"ד והאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך. מטרת המיזם היתה העלאת המודעות לשמירת הלשון ולדיבור הטוב, אך גם להעברת תכנים ומסרים חינוכיים ערכיים בנושא שמירת הלשון לתלמידים.

במיזם הישראלי השתתפו עשרות אלפי תלמידים, בכיתות ה'-ט' מ-200 בתי ספר של החמ"ד ברחבי הארץ. בכל יום מימי ספירת העומר, עצרו התלמידים בדיוק בשעה 10:00 בבוקר את סדר היום שלהם והתפנו לשעה שלמה של לימוד שמירת הלשון.

צוות תוכן מיוחד הכין במשך תקופה ארוכה חומרים המיועדים למיזם בישראל כשכל כיתה ומחנך קיבלו חומרים המיועדים לגילאים שלהם.

אחד מהכלים שפיתחו בצוות התוכן של המיזם הוא החידה היומית, שבפתרונה השתתפו אלפי תלמידים ברחבי הארץ.

מעבר למערכי השיעור והתכנים שחולקו לתלמידים ולצוותים החינוכיים, במסגרת "חמ"ד של דיבור" יתקיימו אירועים מיוחדים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ וגם הצגות בנושא של שמירת הלשון, סדנאות ועוד, והכל יהיה בשיתוף ובהובלת מנהלי תרבות יהודית במשרד החינוך.