ליברמן בעוטף עזה:
''הפלסטינים חזרו למלונה''

"הנהגת חמאס היא חבורת קניבלים שמתייחסת לילדים ולנשים כחימוש לכל דבר", אמר שר הביטחון בתום הערכת מצב עם מפקדי צה''ל באוגדת עזה.

קובי פינקלר , ב' בסיון תשע"ח

גדי איזנקוט
גדי איזנקוט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן השתתף היום (חמישי) בהערכת מצב באוגדת עזה יחד עם הרמטכ''ל רא"ל גדי איזנקוט ואלוף פיקוד הדרום אייל זמיר.

ליברמן התייחס להתפרעויות האחרונות בגבול הרצועה, "הנהגת חמאס היא חבורת קניבלים שמתייחסת גם לילדים שלהם כנשק. יש להם נשק רקטי, נשק אישי ונשק מסוג אחר - ילדים או אנשים", אמר.

''המטרה שלהם זה להסיר את המצור על הרצועה אבל לא כדי לבנות כלכלה או לדבר על דו-קיום. הם צריכים זאת כדי להבריח נשק ולבנות פה מודל של חיזבאללה פלוס", הדגיש שר הביטחון.

ליברמן ביקש להודות לכוחות צה''ל הפועלים בעוטף עזה מאז חג הפסח, ''באתי בעיקר להגיד להם תודה על העבודה המדהימה שהם עושים פה, למעשה כבר מחג הפסח. צריך להדגיש שהם פעלו כפי שמצופה מהם, גם ברמה המקצועית וגם במישור הנורמטיבי, ולכן לכולם מהחייל האחרון ועד מפקד האוגדה, עוד פעם מגיעה תודה גדולה מכולנו.

''זה שהחקלאים מעבדים פה את השדה גם היום עד המילימטר האחרון, ושאנשים מתנהלים פה בשגרה כאילו על הגדר לא קורה כלום, ועברנו את פסח ואת יום העצמאות וחגים ללא הפרעה, זה הודות למאמץ שפה השקיעו חיילים ומפקדים".

שר הביטחון נשאל כיצד הוא מסביר את השקט היחסי שהיה אתמול בעזה, "קודם כל הם חטפו מכה, ושלא יהיו פה אשליות, הם לא ויתרו על כל הפרות הסדר ועל אותן תהלוכות טרור. אני מניח שאנחנו נראה גם בהמשך, הם כבר הכריזו, אגב, שיום הבא זה יום הנכסה, כלומר ששת הימים, ואני מאמין שגם לפחות מה שאנחנו רואים בצד השני, גם בסופי שבוע, עד ה- 5 ביוני, גם נראה ניסיונות. אבל קודם כל חטפו מכה רצינית, משמעותית וזה מה שגרם להם קודם כל, כרגע, קצת להיכנס חזרה למלונה".

השר ליברמן דחה את הביקורת של השמאל על צה''ל, "צה"ל פעל לפי נורמות מוסריות כפי שלא ראינו באף מקום בעולם. אותם חברי כנסת כולל ישראלים ואישים באירופה מעולם לא שמעתי אותם מגנים את אסד על 600,000 הרוגים. כל יום במזרח התיכון נרצחים יותר מ-100 איש.

''כשאני מסתכל על כל הזירות; לוב, תימן, עיראק, לבנון, סוריה לא שמעת ציוץ אחד מצד אותם חברי כנסת ואותם אישים או מאותם כלי תקשורת. לכן מדובר פה בחגיגת צביעות. פה ליד הגדר אנחנו לצערי ראינו חגיגת טרור ובחלק מהתקשורת ראינו חגיגת צביעות", אמר ליברמן.