חקירת הנער נסגרה בשל עדות פגומה

תיק חקירתו של נער ממאחז 'גאולת ציון' נסגר לנוכח פגמים שהתגלו בעדותו של בלש משטרתי. עו"ד בם: מבזבזים משאבי ציבור על שטויות.

שמעון כהן , ב' בסיון תשע"ח

עו"ד יצחק בם
עו"ד יצחק בם
צילום: מרים צחי

התביעה המשטרתית של מחוז ש"י החליטה לסגור תיק נגד נער מהמאחז "גאולת ציון" לאחר שנתגלו מספר כשלים בתיק.

תחילת הסיפור ביולי 2016 אז נעצר הנער בחשד להפרת "צו תיחום" אותו הוציא אלוף פיקוד המרכז רוני נומה. שוטרים ממפלג הפשיעה הלאומנית שהבחינו בנער בשטח "גאולת ציון" עצרו אותו ומאוחר יותר אף הוגש נגדו כתב אישום בגין הפרת צו תיחום ע"י התביעה המשטרתית של מחוז ש"י.

בחודש שעבר נחקר השוטר שעצר את הנער, ואז התברר כי על אף שטען שסימן את המפה בשם ובמספר אישי, המפה איננה מסומנת. כמו כן התברר כי על אף טענותיו לשמירה על קשר עין רציף עם הנער, השוטר לא זכר אם קשר העין נעשה תוך כדי נהיגה או שמא בכלל ע"י משקפת.

בית המשפט, שלא קיבל את המפה כראייה, רמז לתביעה כי מדובר בתיק עם קושי ראייתי ובשבוע שעבר החליטה התביעה לסגור את התיק.

עו"ד יצחק בם, מייצגו של הנער, התייחס להחלטה ואמר: "חבל שבעת שהיחידה לפשיעה לאומנית של המשטרה מבזבזת משאבי ציבור רבים ויקרים על שטויות. כדי למנוע כניסה של נערים למאחז השוטרים ארבו בנקודת תצפית מיוחדת - שלושה שוטרים עם רכב משטרתי שכל תפקידם היה לראות שלא נכנסים למאחז. גם את עבודתם זו השוטרים לא ידעו לבצע כהלכה, כפי שהתברר במהלך חקירת הבלש בבית המשפט".

לדבריו "התיק הזה מגלה גם את העיוות המוחלט של סדרי העדיפויות שמשתקף בעצם קיומה של היחידה לפשיעה לאומנית. בזמן שהטרור החקלאי משתולל, המשטרה מוצאת משאבים וזמן להקצות צוות של שוטרים לאכיפת איסורים הזויים על כניסה לשטחי מאחזים. מוטב שהמשטרה תפנה את משאביה לטיפול בתופעות המסוכנות באמת ועל הדרך גם תלמד את שוטריה לעשות את עבודתם נאמנה. עם זאת, יש לשבח את התביעה המשטרתית שבהגינותה החליטה על ביטול כתב האישום משנתגלו הפגמים בעדותו של הבלש".