רעות אמיתית - גם ביחס לזכרון הנופלים

בבקעת הירדן נערך טקס זיכרון במלאת 41 שנים לנפילתם של 54 חללי צה"ל באסון הנ"ד.

עדו בן פורת , ב' בסיון תשע"ח

טקס האזכרה, היום
טקס האזכרה, היום
צילום: דובר צה"ל

במלאת 41 שנים לנפילתם 54 נופלי אסון הנ״ד נערך היום (רביעי) טקס נערך באנדרטה לזכרם בבקעת הירדן.

בטקס נטלו חלק מפקד פיקוד המרכז האלוף נדב פדן, שר הביטחון לשעבר משה יעלון, מפקד בסיס תל נוף תת אלוף פלג ניאגו, הרב הצבאי הראשי תא״ל אייל קרים, מפקד חטיבת הצנחנים אל״מ יקי דולף, מפקד חטיבת הבקעה והעמקים אל״מ אודי צור ומפקד גדוד 890 סא״ל אפרים אבני.

אסון הנ״ד התרחש ב-10.05.77, במהלך תרגיל של חטיבת הצנחנים במהלכה התרסק מסוק יסעור ובו 54 חיילי וקציני צה״ל, מתוכם 44 לוחמי וקציני גדוד 890 של חטיבת הצנחנים ו-10 אנשי צוות אוויר.

מפקד פיקוד המרכז, האלוף נדב פדן, אמר בטקס, ״משפחות יקרות ב-32 שנות שירותי הצבאי, למדתי שהזמן לא מרפא הכל. יש חלל שפשוט לא מתמלא לעולם. החלל הזה גם מייסר, אבל בדרכו הוא גם מורה לנו דרך".

"בשם צה״ל אני מבקש לעמוד לצדכם במסע המייסר, לזכור ביחד עמכם יקירכם ולהבטיח שאנו ממשיכים את מורשת הנחישות והגבורה של בני מחזור מאי 76, בשמירה נחושה ומקצועית ויומיומית על בטחון ישראל אל מול איומים רבים ומגוונים", הוסיף פדן.

מפקד גדוד 890, סא״ל אפרים אבני, הוסיף, "44 לוחמי הגדוד וצוות חייל האוויר אשר נפלו בעת מילוי תפקידם הינם טובי בנינו אשר התגייסו מתוך אהבת הארץ ורצון אמיתי לנתינה עבורה. רעות אמיתית אינה רק ביחס לעמיתנו אלא גם לזכרון הנופלים. זיכרון לוחמים אלו חקוק בזיכרון הגדוד לעולמי עד".