"צעדת הנכבה נכשלה לחלוטין"

השר ארדן מתייחס לביקורת העולמית על ישראל, "הגארדיאן בכל מקרה יכתוב ביקורת על ישראל, ולא משנה עם 50 מ-60 ההרוגים הם חמאס"

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ח

ביקורת שגויה. ארדן
ביקורת שגויה. ארדן
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, תקף הבוקר (חמישי) את הקולות בחברה הישראלית המאמצים את נקודת המבט של חמאס בנוגע לאירועים בגבול רצועת עזה.

"אתגר הסברתי אדיר זה להסביר 62 גופות", ציין ארדן בראיון לרשת ב', "בוודאי שיש גם קולות בתוך החברה הישראלית, וזה מאוד מצער, שמותחים ביקורת וקונים שקרים של חמאס על הודנות ועוד דברים שהחמאס מפיץ".

לדבריו, "אני בעד ביקורת בחברה הישראלית כשהיא מוצדקת ויש בה היגיון – כשצה"ל נלחם בחמאס וקולות מתוך החברה, הפוליטיקה והתקשורת מסבירים שאנחנו טועים במדיניות הפתיחה באש וצריך להקשיב לקולות של חמאס, אז אני חושב שהביקורת שגויה והיא גם הבסיס לביקורת העולמית"

"צעדת הנכבה נכשלה לחלוטין", קבע השר ארדן, "לא נפגע אף אחד בעוטף עזה והנזקים המדיניים היו מינימליים. עיתון הגארדיאן בכל מקרה יכתוב ביקורת על ישראל, ולא משנה עם 50 מ-60 ההרוגים הם חמאס".

ארדן ציין כי בהסברה מול העולם ישנו מכשול נוסף, "בעולם יש כמעט שני מיליארד מוסלמים רבים מהם לא אוהבים אותנו. הם משפיעים במדינותיהם ומגלגלים את גלגלי הביקורת על ישראל"