ריהוט משרדי: מה בדיוק תצטרכו?

ריהוט משרדי איכותי ניתן למצוא ברמות שונות, אשר מצביעות על רמות תמחור נרחבות.

, ג' בסיון תשע"ח

ציוד משרדי
ציוד משרדי
צילום: יח"צ

בשונה ממה שמקובל לחשוב, בחירת ריהוט משרדי ממנו הקונים מרוצים לא חייבת להיות כזו המתבססת על האייטמים היקרים ביותר. יתרה מכך, בלא מעט מקרים הם עשויים להיתפס כלא מתאימים, למשל אם בחרתם משהו שהעיצוב שלו לא יכול להשתלב עם הנעשה במשרד שלכם מבחינת מרקם הגוונים הדומיננטי או הצורות הנראות במרחב. לכן, לפני שאתם שואפים גבוה, תכננו את עיצוב הריהוט בתוך המשרד. רמות התמחור השונות נובעות בעיקר מסוג חומרי הייצור ממנו מורכב כל רהיט ורהיט. רכישת אביזרים מסוג זה בלי לתכנן את העיצוב קודם לכן תהיה טעות קשה עבורכם.

תכנון הריהוט המשרדי – קווים מנחים מומלצים

ראשית כל, התבוננו במרחב ובחנו את הנעשה בו מבחינה ויזואלית. משרד שרובו עם חלונות בלגיים מרובעים, וחלק ניכר מתכולת ההחסנים (ארונות ומגירות) מבוסס על מלבנים חלקים ובוהקים הוא משרד שעיצובו הוא בנוסח בורגני, בעוד שמשרד בו יש נטייה עגולה לפרופיל החלון ולמשקוף הדלת שלכם, ורוב ההחסנים מתבססים על דלתות עם פיתוחים וגילופים הוא משרד שעיצובו הוא כפרי. אבל סגנון עיצוב הוא לא הדבר היחיד שאתם צריכים לבדוק. גם לצביון של המשרד יש חשיבות: מה מרקם הצבעים שלו אומר עליו. אם זיהיתם תפאורת עץ בצבע חום, סביר שהנטייה היא לצביון עתיק/וינטאג', בעוד שאם התפאורה היא בעיקרה לבנה וזכוכית הצביון מודרני. מצוידים בפריטי המידע על הסגנון ועל הצביון של המשרד, ניתן למצוא רהיטים בעלי מאפיינים אלו, והם יהיו המתאימים ביותר עבורו.

רכישת פריטי ריהוט למשרד – עלות מול תועלת

כעת, כשאתם יודעים אלו רהיטים למשרד מומלץ לכם לקנות, זו העת לעסוק בתמחור: האם כל מחיר יקר שאתם רואים בהכרח מצביע על איכות? מתי תוכלו לומר לעצמכם שעדיף ריהוט משרדי זול מיקר גם בפאן האיכותי? ברבים מן המקרים, הגודל הוויזואלי של המוצר שניצב מולכם לא יתאים למשרד מהפאן הדקורטיבי. אם החדר קטן, בחרו ריהוט משרדי איכותי קטן, ולהיפך. אבל זה לא הכל. רהיטים למשרד מסוג מסוים עשויים להיות לא ארגונומיים. למשל כסא שלא ניתן להגביה ואין לו גלגלים לא יכול לשמש עובדי מחשב שעתיים המבלים זמן רב מולו, שכן אין בו יציבה נכונה, במיוחד אם הוא גבוה. לעומתו, כסא בסיסי וזול יותר עם בוכנה וגלגלים עשוי דווקא להתאים לדרישה. לכן, כל מקרה של רכישת ריהוט משרדי צריך להיבחן לגופו של עניין, ולא על פי מדד היוקרה של האייטם.