זיכוי המחבל מניסיון רצח יישאר על כנו

ביהמ"ש הצבאי דחה את הראיה החדשה שהגישה הפרקליטות, והשאיר על כנו את פסק הדין אשר מזכה את המחבל מניסיון הרצח של נירית זמורה.

חזקי ברוך , ג' בסיון תשע"ח

נירית זמורה ובעלה בבית הדין
נירית זמורה ובעלה בבית הדין
צילום: חזקי ברוך

בית המשפט הצבאי ביהודה דחה (חמישי) את הראיה החדשה שהגישה הפרקליטות הצבאית, והשאיר על כנו את פסק הדין אשר מזכה את המחבל מניסיון הרצח של נירית זמורה בגוש עציון, לפני כשנתיים וחצי.

דיון טיעונים לעונש בעניינו של המחבל צפוי להתקיים בעוד כשבועיים.

הראיה החדשה שאותה ביקשו בפרקליטות להגיש היא זיכרון דברים מחקירת המחבל אשר ממנו עולה כי המחבל הודה שבכוונתו היה לרצוח את זמורה בעת ביצוע פיגוע הדקירה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את זמורה הגיב להחלטה, "הראיה החדשה מוכיחה את האמת שברורה לכל אדם גם לו לא היתה מובאת - המחבל דקר על מנת לרצוח את נירית. לצערנו פסק הדין קבע אחרת.

"אנו דורשים שבתי המשפט יתאימו פסיקותיהם למציאות השוררת בישראל של מלחמה יומיומית בטרור איסלאמי רצחני", הוסיף בלייכר.

נזכיר כי המחבל פאיז חמזה, תושב חברון, הגיע אל זמורה בריצה כשבידו סכין ודקר אותה במגרש המכוניות בצומת גוש עציון, תוך שהוא קורא קריאות "אללה אכבר".

שופטי בימ"ש הצבאי סא"ל צבי היילברון, סא"ל אתי אדר ורס"ן חיים בלילטי זיכו את המחבל מעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונת תחילה והרשיעו את המחבל בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין, תוך שהם קובעים כי לא ניתן להוכיח שכוונת המחבל היתה לרצוח.

לאחר פסק הדין כתב בנה של הנפגעת ידידיה זמורה פוסט קורע לב בדף הפייסבוק שלו. בפוסט תקף הבן את השופטים: "היום, ערב יום השואה, בו אנו מציינים את הירצחם של יהודים רק בגלל יהדותם - שופטים של צבא ההגנה לישראל לא מכירים בניסיון רצח של יהודייה רק בשל יהדותה.

"אמא שלי לא הלכה מכות עם איזה ערס, את אמא שלי ניסו לרצוח על רקע לאומני. בבית המשפט עוד העזו להתווכח לגבי אורך הסכין ולא לקבל את דברי הפרקליטה לגבי האורך. רק קיבלו את טענת הסנגור של הרוצח בעניין! ואני שואל -מה זה משנה מה אורך הלהב שאיתה תכנן לרצוח את אמא, להפוך אותנו ליתומים ואת אבא שלי לאלמן? לפי העדויות הוא רץ אל אמא שלי בסכין מורמת תוך צעקה 'אללה הוא אכבר'. מה לדעתכם התכוון המחבל לעשות?", שאל.