חדש בירושלים: ''מעגלי אמונה''

נשים שיתמודדו עם קשיים יוכלו לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית, מקור לתמיכה ומקום לביטוי, כדי להיחלץ מן המעגל ולחזור לשגרת החיים.

ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

תנועת ''אמונה'' בירושלים יוצאת במיזם חברתי פורץ דרך: מערך תמיכה טיפולי-רגשי לנשים דתיות.

עד השנים האחרונות, נשים שחיפשו את הדרך להתמודד עם אתגרים וקשיים אישיים מצאו את המעגל המשפחתי הקרוב, אמא או חברה קרובה שלא תמיד מצוידים בכלים מקצועיים ויכולת לתת מענה לבעיות המורכבות.

כעת, תנועת ''אמונה'' תעניק להן ייעוץ והכוונה מקצועית, מקור לתמיכה, מקום לביטוי ושחרור. כל אישה תקבל את התמיכה הטיפולית-רגשית הנדרשת כדי להיחלץ מן המעגל אליו נקלעה ולחזור לשגרת החיים.

בסך הכל יוקמו שמונה ''מעגלי אמונה'' הנוגעים בכל אתגרי החיים: מעגל אמונה לאמהות הסובלות מדיכאון אחרי לידה, מעגל אמונה לנערות וצעירות בסיכון, מעגל לנשים מאותגרות פוריות, מעגל אמונה לאמהות יחידניות, מעגל אמונה לבנות הגיל השלישי, מעגל אמונה לנשים המתמודדות עם קרוב חולה, מעגל אמונה לאלמנות, מעגל אמונה לעולות חדשות.

אפרת שהם הילדסהיימר, מנהלת ''אמונה'' בירושלים, אמרה כי ''פרויקט מעגלי אמונה הוא הפתרון לאתגרי החיים בעידן הנוכחי. מטרת המיזם היא לסייע להן להתמודד עם החששות בטרם יתעצמו, לחיות לצד הקושי ובעיקר – להחזיר להן השליטה על החיים גם כשבאמת אין לנו שליטה עליהן''.