"הובילו את החינוך הערכי בארץ"

מאות סטודנטים וסטודנטיות התקבצו לטקס חלוקת תארים מרגש במכללת שאנן, במהלכו קיבל נשיא מכללת גורדון תואר עמית כבוד מטעם המכללה.

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ח

הענקת תואר הכבוד
הענקת תואר הכבוד
צילום: שאנן

מאות בוגרי המכללה האקדמית הדתית ''שאנן'' בחיפה קיבלו השבוע את התואר הראשון או התואר השני בחוגים ובמסלולים השונים.

בפתיחת האירוע העניק נשיא המכללה פרופ' יחיאל פריש ודיקן לימודים מתקדמים, ד"ר ערן לויזון, אות עמית כבוד של מכללת "שאנן" לנשיא מכללת גורדון פרופ' יחזקאל טלר.

באירוע בהנחיית הדיקנית ללימודי תואר ראשון ד"ר אסתר כלפון, השתתפו גם יו"ר חבר הנאמנים השופט בדימוס אהרון מלמד, יו"ר הוועד המנהל אורי ברקאי, יו"ר המועצה האקדמית פרופ' דוד בן חיים, חברת המועצה האקדמית העליונה במכללה פרופ' מרסל מחלוף, מנהל האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך נח גרינפלד שקיבל שי מהמכללה עקב פרישתו לגמלאות והמפקח מטעם האגף דוד בוסקילה.

על מגן ההוקרה שקיבל פרופ' טלר נכתב ''התואר ניתן לפרופ' טלר על תרומתו לחברה ולמדינה, במסגרת תפקידיו הממלכתיים ועל פעילות רבת שנים לפיתוח מוסדות ההשכלה הגבוה במדינת ישראל, על התמיכה והסיוע בתהליכי האקדמיזציה של מכללת שאנן ועל אישיותו המהווה מופת למחויבות לאומית, חברתית וערכית".

נשיא המכללה פרופ' פריש ברך את טלר על ש''פעל רבות למען קידום ופיתוח מערכת ההשכלה האקדמית בחיפה ותרם תרומה משמעותית למכללתנו במעבר בין סמינר לאקדמיה. המכללה מוקירה ומעריכה את האיש היקר הזה, שבעזרתו הפכנו לאקדמיה".

בתחילת הדברים ברך פרופ' פריש את הבוגרים המסיימים, "בימים מיוחדים אלו שלפני חג מתן תורה וימי סיום ספירת העומר, מוטלת עליכם החובה והאחריות להוביל את החינוך הערכי בארץ וליצוק את התכנים והרוח המיוחדת שספגתם במכללה בכל מערכות החינוך בהן תעבדו בעתיד.

''היו שליחים נאמנים שלנו, ובעז"ה אני מאחל לכם שתמשיכו להתקדם במישור האישי, תוך התקדמות לאומית של גאולת העם והארץ ונזכה לראות אתכם גם בתארים הבאים שלכם במהרה בימינו", הוסיף פריש.

נשיא מכללת גורדון הודה בהתרגשות לפרופ' פריש על קבלת התואר ואמר "בפרשה האחרונה, פרשת 'בחוקותי' שהיא פרשת תוכחה יש פסוק אחד שיכול להיות מסר בעידן של היום כנאמר 'ואכלתם ישן נושן וישן מפני חדש תוציאו'- מעבר לפרשנות הרגילה, הפרשנות בתחומנו היא שבמיוחד כאנשי חינוך אנחנו מוכרחים להתקדם, אנו חיים בעולם של אי ודאות ואיננו יודעים במדויק כיצד תראה מערכת החינוך עוד 10 או 15 שנים.

''בתקופה הזו אתם כבר תהיו באמצע הקריירה החינוכית שלכם ותצרכו להסתגל לסביבה לימודית חדשה ומי שלא יסתגל לא יהיה רלוונטי. אנחנו צריכים להכשיר את דור המורים החדש ליצירתיות חשיבה מקורית, לעולם טכנולוגי מתחדש. בוגרים יקרים, אני מאחל לכם שתכבשו את מערכת החינוך על כלל תפקידיה ותשפיעו עליה באמצעות כל שלמדתם כאן מבחינה ערכית ומקצועית".

השופט בדימוס אהרון מלמד אמר "זכיתם לקבל בטקס נפלא ומרהיב את התעודות שמגיעות לכם על כל העמל שהשקעתם. כידוע אני ירושלמי והילד הראשון שנולד בשכונת קרית משה בירושלים ואני רוצה להודות שקצת מקנא בכם.

''סיימתם תקופת לימודים נפלאה ואתם זוכים לקבל תעודות ברגיעה ובשמחה. גם אני למדתי בצעירותי במכללת ליפשיץ, אך לא זכיתי לרגיעה כזו כשבגיל 14 כבר התגייסתי למחתרת ההגנה. אני מאושר מאוד שזכיתי לברככם ולאחל כל טוב ונחת למשפחותיכם במדינתנו הנהדרת בשבוע שירושלים הוכרה בה כמדינת ישראל הנצחית".

נציג האגף להכשרת הוראה הרב נח גרינפלד אמר "בוגרי המכללה תופסים מקום נכבד במערכת החינוך ברחבי הארץ ומשמשים בתפקידי הוראה, חינוך, הדרכה ופיקוח, ומעצימים את החינוך. הם נושאים את דגל החמ"ד ותורמים לאחדות העם, לערבות הדדית ולחיזוק הזיקה לארץ ישראל. אני מאחל לכם שתשכילו להשכיל לחנך את הדורות הבאים, לערבות הדדית ולאהבת ישראל".

שירה קדם, בוגרת המסלול לתואר שני, סיפרה "הדבר החשוב מכל שאפיין אותנו התלמידות ושבזכותו הפך יום הלימודים שלנו ליום מרומם, הוא יחסי השותפות שנרקמו כאן. במהלך שנתיים אילו כאבנו את כאבן של חברות שהתמודדו עם מחלה אכזרית ואף עם שכול פתאומי ולצד זה שמחנו בשמחתן של חברות שחבקו תינוקות חדשים, או כאלה שציינו אירועים משמעותיים אחרים בחייהן.

''עזרה הדדית, גילויים של אחריות אישית וקבוצתית, תמיכה ועידוד היו נר לרגלינו ולכן אין פלא שיחסי החברות שלנו המשיכו וימשיכו גם מעבר לשעות הלימודים", הדגישה קדם.