קול שפוי ואחראי בחברה הערבית

מפכ"ל המשטרה השתתף בסעודת 'איפטאר' לשבירת צום הרמדאן שהתקיימה בסיום יום הוקרה לשוטרים ולשוטרות המוסלמים.

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ח

אלשיך ביום ההוקרה
אלשיך ביום ההוקרה
צילום: דוברות המשטרה

מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך השתתף היום (חמישי) בסעודת 'איפטאר' מסורתית שהתקיימה בסיום יום הוקרה לשוטרים ולשוטרות המוסלמים במנהלת לשיפור שירותי המשטרה לחברה הערבית.

'איפטאר' היא ארוחת הערב השוברת את הצום היומי בחודש הרמדאן המוסלמי.

המנהלת לשיפור שירותי משטרה לחברה הערבית הוקמה לפני כשנתיים על ידי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומפכ"ל המשטרה אלשיך.

אחד מיעדי המנהלת הינו גיוס שוטרים מוסלמים על מנת ליצור קשת רחבה של משטרה רב תרבותית ולשפר את שירותי המשטרה לאוכלוסייה הערבית בישראל.

בתחילתו של היום נערך מפגש של ראש אמ"ש, ניצב גילה גזיאל, ראש המנהלת, ניצב ג'אמל חכרוש, ויועצת המפכ"ל לענייני נשים, תנ"צ יפעת שקלר, עם קצינות ערביות על מנת להעמיק את ההיכרות בין הצדדים ולבחון את הצרכים והאתגרים העומדים בפני אוכלוסיה זו.

בשעות הערב נערכה ארוחת איפטאר כמחווה והוקרה לרגל חודש הרמדאן. מפכ"ל המשטרה אלשיך אמר ״לכבוד הוא לי להיות כאן אתכם בארוחת האיפטאר ולברך אתכם 'צִיאָמָן מַקְבוּלָן וָאִפְטַרָאן הָאנִיָאן'.
השנה בחרנו לארח אתכם כדי לציין את כברת הדרך שצעדנו יחד בתקופה האחרונה.

''במעמד מיוחד זה נמצאים עמנו, 50 קצינים וקצינות מוסלמים, 31 שוטרות מוסלמיות שגויסו על ידי המנהלת, 19 שוטרי פרויקט 'הישגים' ו-40 שוטרי קציני ואזרחי מנהלת החברה הערבית עצמה. כולם כאחד, עוזרים לנו להיות משטרה טובה יותר, שוויונית יותר, מבינה יותר את החברה הערבית ואת אתגריה היחודיים.

''אנו במשטרה מעוניינים לשמש דוגמא ומופת לחברה הישראלית, להראות שניתן לשרת יחדיו ולפעול יחד לטובת כל החברה בישראל ולא לתת לקיצוניים ולמסיתים חלילה, לפרום את הרקמה האנושית העדינה של החברה בישראל. מעבר לערך המקצועי של שילוב מוסלמים, זהו תנאי לתחושה של האזרח, שזו גם המשטרה שלו''.

אלשיך הוסיף, ''בשנתיים האחרונות עברנו כברת דרך משמעותית בתחום שיפור שירותי המשטרה במגזר הערבי - חניכת תחנות משטרה בכפר כנא ובג'סר א זרקא, חתימה על כתב אמנה המסכם את ההישגים אשר נתנו פתרון לחסמים שעמדו בדרך לפריסת תחנות משטרה. בישובי החברה הערבית, חשפנו את הנוער לפעילות המשטרה, פיתחנו תכנית ארצית בקרב תנועות הנוער העובד והלומד ועוד״.

בסיום דבריו אמר המפכ״ל, ״מאחל לקול השפוי והאחראי בחברה הערבית להמשיך ולצמוח. יחד נוביל לאיכות חיים לחברה הערבית ולשילוב ראוי של ערביי ישראל בכל רבדי העשייה בישראל. ּּּכּל עָאם וָאִנְתוּּ בְחִ'יר״.