הכוחות ערוכים, מכונים ומתודרכים

מפכ״ל המשטרה הגיע היום (יום ו') לירושלים, בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות כוחות המשטרה במהלך יום השישי הראשון של חודש הרמדאן.

עוזי ברוך , ד' בסיון תשע"ח

המפכ"ל היום
המפכ"ל היום
צילום: משטרת ישראל

מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, הגיע היום (יום ו') לירושלים, בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות כוחות המשטרה במהלך יום השישי הראשון של חודש הרמדאן.

לפני זמן קצר הסתיימה בעיר העתיקה בירושלים הערכת מצב מיוחדת, בראשות מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, ומפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, ובהשתתפות כלל מפקדי הכוחות.

מפכ״ל המשטרה, התייחס להיערכות משטרת ישראל ואמר, "לצד ההיערכות המבצעית המתוגברת, ניתנו הקלות משמעותיות על מנת לאפשר כניסה מהירה, יעלה ומיטבית של מאות אלפי המוסלמים המבקשים להגיע להשתתף בתפילות יום השישי. לצד זאת, הכוחות ערוכים, מכונים ומתודרכים לקראת כל תרחיש אפשרי. למרות שבשלב זה לא עולה מתמונת המודיעין כל מידע קונקרטי, המוטיבציה ברוח התקופה ברורה לכל".

החל משעות הבוקר המוקדמות נפרסו ברחבי העיר כוחות גדולים של שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב וכוחות תגבור רבים, ובפרט במזרח ירושלים ובסמטאות העיר העתיקה, בכדי לאפשר את חופש הפולחן לעשרות אלפי המוסלמים הצפויים לפקוד את בתי התפילה, תוך שמירה על הסדר הציבורי והביטחון, והסדרת התנועה באזור.

נכון לשעה זו נמצאים בשטח הר הבית למעלה מ- 50,000 מתפללים.

בשעות הבוקר, סייר מפכ"ל המשטרה, יחד עם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, בגזרת מעבר קלנדיה, בכדי לאמוד את היערכות כוחות המשטרה ומשמר הגבול לכניסת עשרות אלפי המתפללים המבקשים להגיע לתפילות יום השישי בהר הבית. בסיום הסיור התקיימה הערכת מצב מיוחדת בנקודת המשטרה הסמוכה לכותל.