דוברת הבית היהודי יוצאת לדרך חדשה

אידית דרויאן פורשת מתפקידה לאחר שלוש שנים שבהן שימשה כדוברת הבית היהודי וחמש שנים שבהן כיהנה כיועצת בכירה לסגן השר בן דהן.

ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ח

אידית דרויאן
אידית דרויאן
צילום: יונתן זינדל

דוברת מפלגת הבית היהודי, אידית דרויאן, פורשת מתפקידה לאחר שלוש שנים שבהן שימשה בתפקיד, בנוסף להיותה יועצת בכירה לסגן השר אלי בן דהן במשרדי הביטחון והדתות בחמש השנים האחרונות.

דרויאן התחילה את דרכה בבית היהודי במהלך קמפיין הבחירות של 2013, ומאז נחשבה לכתובת מרכזית במפלגה.

במסגרת תפקידה הייתה אמונה על האסטרטגיה התקשורתית של המפלגה באופן שוטף, בדגש על ניהול משברים וקידום נושאים שונים שעל סדר יומה של המפלגה.

בחמש השנים האחרונות, במסגרת תפקידה בלשכת סגן השר, הייתה דרויאן אחראית על תחומים בתקשורת, קשרי חוץ, חקיקה והקשר עם צה"ל. בין היתר קידמה נושאים חברתיים כמו גיוס בעלי מוגבלויות לצה"ל, קידום הסכמי קדם-נישואין, ייזום שיתוף הפעולה עם המשרד לענייני וטרנים תחת ממשלו של טראמפ לטובת נכי צה"ל, שיתופי פעולה עם EBAY ופרטנר, וקידום אישור ההנחה בארנונה למשרתי מילואים פעילים.

בעברה שימשה כיועצת תקשורת ואסטרטגיה בחברת TOGETHER וכסגנית הדוברת במשרד האנרגיה והמים. דרויאן תסיים את תפקידה בשבועות הקרובים ותמשיך אל האתגר המקצועי הבא.

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר "אני מבקש להודות לאידית על חמש שנים נהדרות, במהלכן הובילה את תחום התקשורת במפלגת הבית היהודי. במעלה הדרך תרמה אידית משמעותית לקידום נושאים שונים שעל סדר יומה של המפלגה באמצעות ניהול האסטרטגיה והקשר למול כלי התקשורת.

''אני סמוך ובטוח כי ניסיונה, מקצועיותה ומסירותה ישרתו אותה נאמנה בכל אשר תלך ויהוו נכס לכל ארגון שייעזר בשירותיה. בשם כל חברי מפלגת הבית היהודי, אני מאחל לה הצלחה רבה בדרכה החדשה״, הוסיף בנט.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן אמר כי "בשנים האחרונות אידית הובילה את תחומי התקשורת, קשרי החוץ והחקיקה בצורה מקצועית מעוררת הערכה. אידית הפגינה כישורים יוצאים דופן וראיה מערכתית רחבה יוצאת דופן.

''כל זה בצד מסירות ודבקות במשימה, עבודה סביב השעון ללא לאות. תרומתה להצלחת פעילותי הציבורית לא תסולא בפז", אמר בן דהן.

דרויאן עצמה הוסיפה, "זכיתי לעבוד לצד השרים בנט ושקד וסגן השר בן-דהן בתקופות מרתקות ובעלות חשיבות לאומית במדינת ישראל, בהן הובילו את המפלגה להנהגת המדינה. חדשנות, מרחב פעילות וחופש ליזום היו ליבו הפועם של התפקיד. צברתי ידע, ניסיון וחברים לחיים שישמשו אותי בדרכי החדשה״.