הגרלת מחיר למשתכן נוספת - בחודש יולי

שר האוצר משה כחלון התייחס בפתח ישיבת סיעת כולנו לנתונים אודות ירידת מחירי הדיור בשנה האחרונה וחיזק את ידיה של משטרת ישראל.

חזקי ברוך , ז' בסיון תשע"ח

משה כחלון
משה כחלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שר האוצר משה כחלון פתח אחר הצהריים (שני) את ישיבת סיעת כולנו בהתייחסות לנתוני מחירי הדיור שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

"בשבוע שעבר, התבשרנו על ירידה נוספת במחירי הדיור. לראשונה זה למעלה מעשור – ירידת מחירים שנתית. מתחילת השנה מחירי הדירות ירדו ב-2.7%. אם הקצב הנוכחי יימשך אנחנו מדברים על קצב שנתי של כ-8%", פתח כחלון.

"לצערי, יש כל מיני גורמים שלא שותפים לשמחה. גורמים אינטרסנטיים שמנסים למכור לציבור ספינים ואשליות. לספר לצעירים שמדובר רק במגמה זמנית, ועוד מעט המחירים כבר יחזרו לעלות, שמדובר ב'ביקושים כבושים' וכל מיני סיסמאות. אין להם שום קשר למציאות", הוסיף שר האוצר.

"הם מספרים שהנה, תיכף הממשלה תיפול והמחירים יחזרו לבעור. הם לא מוכנים להסתגל למצב החדש. לאחר למעלה מעשר שנים המגמה התהפכה. אני מודיע כאן, גם לזוגות הצעירים, הירידה הזו יציבה. הרכבת הזו עלתה על המסילה ואף אחד לא יעצור אותה: לא האינטרסנטים, לא הקבלנים ולא הבנקאים. היא תגיע ליעד הסופי שלה – פתרון משבר הדיור", הצהיר כחלון.

שר האוצר הודיע בהזדמנות זו על מועד הגרלת הענק הבאה של 'מחיר למשתכן', "כבר בחודש יולי נוציא בין 6,000-8,000 יחידות דיור להגרלה במחיר למשתכן באזורי ביקוש. אנחנו ממשיכים, לא עוצרים לרגע ולא מורידים את הרגל מהדוושה".

בסיום הדברים התייחס כחלון לאירועים האלימים בסוף השבוע, "אני מבקש לחזק את כוחות המשטרה שעושים עבודת קודש בפיזור הפגנות אלימות. אני מחזק את צה"ל וכוחות הביטחון על העבודה הקשה שהם עושים כדי שנוכל להמשיך את השגרה שלנו ולחיות את חיינו".