גוש עציון - חמישים שנות התיישבות

בהשתתפות אלפים צוינו בגוש עציון חגיגות סיום שנת היובל לחידוש ההתיישבות. אדלשטיין: בקרוב נחגוג את הפיכת הגוש לחלק ממדינת ישראל.

עדו בן פורת , ח' בסיון תשע"ח

מציינים חמישים בגוש עציון
מציינים חמישים בגוש עציון
צילום: יעקב ליפקין

במועצה האזורית גוש עציון ציינו אמש (שני) את סיום חגיגות היובל לחידוש ההתיישבות בגוש עציון באירוע גדול בהשתתפות אלפים.

האירוע שנערך ברחבת הגבעה הצהובה באלון שבות נפתח בהפנינג מיוחד למשפחות עם דוכני יצירות, הפעלות לילדים ויריד אמנים. לאחר מכן נערך טקס מרכזי לציון 50 שנות התיישבות בגוש עציון במעמד יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, ראש המועצה שלמה נאמן, חברי כנסת ואישי ציבור. בטקס הוענקו תארי יקירי הגוש לשנת היובל ב-12 קטגוריות, ונערכה הופעה של רמי קליינשטיין.

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, סיפר בנאומו כי במקום בו נערך הטקס, שמעו לראשונה השותפים במאבק למען עלייתו לארץ על שחרורו מהמאסר.

"אני משוכנע שבקרוב נחגוג את הפיכת גוש עציון לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל- ונחיל ריבונות ישראלית על מרחבים נוספים בארצנו. בגוש עציון אני מרגיש מה שאף תייר לא ירגיש לעולם - אני מרגיש בבית", הכריז יו"ר הכנסת.

יו"ר מועצת גוש עציון, שלמה נאמן: "כאן בגוש עציון קמה המדינה, כאן לחמו אחרוני הלוחמים שנפלו ביום ד' אייר בקרב על הגוש כמגן של ירושלים. והיום 50 שנה אחרי ששבנו לחבל זה, אנו אומרים בעוז וגאון שכאן נישאר לעולם. נשבעים אנו היום לגוש עציון שנמשיך לבנות, לפרוח ולצמוח, להתגבר על המכשולים ועל אף ולמרות הכל, כאן נישאר לעד. כאן החומה הדרומית של ירושלים בירתנו הנצחית והמאוחדת. נמשיך להוביל את ספינת הדגל. שיר המעלות בשוב ה' שיבת ציון היינו כחולמים- זה לא חלום זו המציאות, חג שמח גוש עציון".