''סרבן גט אינו רצוי בכנסת ישראל''

ח"כ רויטל סויד זועמת על כניסת ירון אטיאס למשכן, בהזמנת ח"כ גליק. "בעולם שוויוני החלטה על פרידה בין בני זוג היא החלטה משותפת".

חזקי ברוך , ח' בסיון תשע"ח

רויטל סויד
רויטל סויד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) זועמת על החלטת ח''כ יהודה גליק (הליכוד) להזמין למשכן הכנסת את סרבן הגט ירון אטיאס על אף קביעת בית הדין הרבני שיש לנדותו.

''סרבן גט שכולא את אשתו בנישואים שאינה רוצה בהם, ובית הדין הרבני פסק שיש להחרים אותו ואסור לארח אותו, אינו רצוי בכנסת ישראל", אמרה סויד. ''ירון אטיאס הוא סרבן גט שבית הדין פסק שהוא חייב לתת גט לאשתו ולאור סירובו אף הורה שיש להחרים אותו ולא לארח אותו''.

במהלך דיון שהתקיים אמש במליאת הכנסת פנתה ח"כ סויד לח״כ גליק ודרשה לקבל הסברים. ''כיצד יתכן שהוא מארח בכנסת סרבן גט בניגוד להחלטת בית הדין. שוב ושוב ביקשנו אני וחברותיי תשובות ומשלא קבלנו אותן יצאנו במחאה כל הח״כיות שנכחו במליאה.

''זו לא מחאה של נשים", הבהירה, ''זו מחאה של כל מי שמאמין שזכותה של אישה לבחור להמשיך הלאה בחייה אינה נופלת מזו של הגבר. בעולם שוויוני החלטה על פרידה בין בני זוג היא החלטה משותפת, ולכל הפחות לכל אחד מבני הזוג עומדת הזכות לקבל אותה.

"למרבה הצער אצלנו הדברים עדיין שונים בחוק, אבל לא במהות. סרבן גט, בוודאי כזה שביה״ד קבע שאסור לארח אותו, אינו רצוי בכנסת ישראל", הדגישה חברת הכנסת סויד.

ח"כ יהודה גליק סירב להגיב לדברים