"הרוצח השאיר אותי להתבוסס בדמי"

נירית זמורה התייצבה בבית המשפט מול המחבל שניסה לרצוח אותה: "אני רוצה להגיד למחבל - פגעת בנו קשות אבל למרות הכל עם ישראל חי".

אלירן אהרון , ט' בסיון תשע"ח

נירית זמורה ובעלה בבית הדין הצבאי
נירית זמורה ובעלה בבית הדין הצבאי
צילום: אלירן אהרון

נירית זמורה שהותקפה על ידי מחבל ערבי בסכין הגיעה היום (רביעי) לדיון בבית המשפט הצבאי בעופר, שם החל שלב הטיעונים לעונש.

כזכור, המחבל זוכה מעבירת ניסיון גרימת מוות בכוונת תחילה רק משום שבמהלך הפיגוע בגוש עציון נשברה הסכין שהחזיק בידו.

זמורה ביקשה משופטי בית הדין הצבאי להשית על המחבל את העונש המירבי. ''אני עומדת לפניכם היום כאובה משהייתי לפני פסק הדין, עדיין המומה, מזועזעת ועצובה וכולי. קשה להגיע למקום הזה לאחר החוויה שחוויתי כאן. את העובדה שאני עומדת כאן חיה ועל שתי רגליי אין לייחס בשום פנים ואופן לרוצח היושב פה באולם''.

זמורה הדגישה, ''אני עומדת כאן ולמעשה ניתן בקלות לדמיין, כי לא אני העומדת כאן. עומדים כאן הקורבנות שנרצחו בדם קר מדקירות סכין מחבלים. ההבדל הדק היחיד בינם לביני, שבחסדי ה' נשברה הסכין בגבי".

"חשוב לי לומר שאיננו מונעים מיצר נקמה. אבקש מהשופטים שלכל הפחות יחילו על הרוצח היושב כאן את העונש המקסימלי על פי פסק הדין שלצערי פסקתם".

כזכור, זמורה נדקרה בפיגוע בו מחבל רץ אליה כשבידו סכין שלופה בצומת גוש עציון בחודש אוקטובר 2015, זאת תוך כדי קריאות 'אללא אכבר'.

המחבל, פאיז חמזה, תושב חברון, נלכד במקום ואילו זמורה נפצעה באורח קשה במהלך האירוע, אולם כאמור סכינו של המחבל נשברה במהלך הדקירה, עובדה שהובילה את השופטים למסקנה כי יש לזכות את המחבל מעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונת תחילה.

העילה המרכזית להחלטת השופטים היא שלא ניתן להוכיח שכוונת המחבל הייתה לרצוח.