לינץ' ברשת נגד יהודי שזעם על מהגרים

סרטון ויראלי תיעד את עו"ד אהרון שלוסברג כשהתעצבן על עובדי מסעדה בניו יורק שדיברו בספרדית. לאחר שישה ימים התנצל.

גיא כהן , ט' בסיון תשע"ח

טוויטר
טוויטר
טוויטר

עורך הדין היהודי-אמריקני אהרון שלוסברג תועד לפני כמה ימים כשהוא מוחה בזעם על כך שעובדי מסעדה ניו יורקית דיברו אל לקוחות בספרדית.

הסרטון קיבל תפוצה ויראלית ברשתות החברתיות, וסוקר גם ברשתות הטלוויזיה. שלוסברג התפרסם שלא בטובתו כסמל לגזענות.

מחוץ לביתו התקיימה הפגנה ביום שישי ואחת החברות שאותה ייצג כעורך דין פיטרה אותו. חבר הקונגרס מטעם ניו יורק, הדמוקרט אדריאנו ספילאטו, התלוננן נגד שלוסברג בלשכת עורכי הדין של המדינה, ובנוסף הוחתמו יותר מ-33,000 איש על עצומה הקוראת לשלול את רשיון עריכת הדין שלו.

ששה ימים לאחר האירוע, שלוסברג התנצל בטוויטר. "אני מתנצל בפני אנשים שהעלבתי", צייץ. "כשראיתי את עצמי אונליין, נפקחו עיני. האופן שבו התבטאתי פסול ואינו משקף את האדם שהנני... אינני גזעני".

בתיעוד נראה שלוסברג אומר – ככל הנראה למנהל הסניף או אחראי המשמרת – "הצוות שלך מדבר בספרדית עם הלקוחות כאשר הם אמורים לדבר אנגלית. זו אמריקה... והניחוש שלי הוא שאין להם מסמכים (של הגירה חוקית). אז שיחת הטלפון הבאה שלי היא למשטרת ההגירה, כדי שכל אחד ואחד מאלה ייבעט מהמדינה שלי".

לאחר שהוידיאו נצפה ע"י מיליונים, צצו גם סרטונים נוספים בהם נראה שולסברג זועם. באחד מהם, הטיח קללות במפגינים אנטי-ישראליים מנטורי קרתא. בווידיאו אחר נראה כי נתקל ללא שום סיבה באדם שהלך ברחוב עם חברה וקילל אותו. גם במקרה זה טען כלפי האיש בו נתקל כי הוא מהגר אך הדבר לא היה נכון.