לקבל את התורה פעמיים

הזוכה בהגרלת ספר התורה של יד לאחים קיבל את הבשורה ערב חג השבועות בהתרגשות. "אף פעם לא זכינו בשום הגרלה"

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח

רו"ח אקרמן בהגרלה
רו"ח אקרמן בהגרלה
יד לאחים

בהגרלת יד לאחים השנתית על ספר התורה שנערכה בשבוע שעבר, זכתה משפחת שדה מפתח תקווה.

אחרי שהודו לנציגי יד לאחים, סיפרו הזוכים כי הכנסת ספר תורה היא חלום חייהם, אך עד כה לא חשבו כי יוכלו לממשו.

זו השנה השמינית שבה עורך יד לאחים הגרלה על ספר תורה לתורמים להצלת נשים וילדים יהודיים מכפרים ערביים ולמאבק בנגע המיסיון הנוצרי.

ההגרלה נערכה בפיקוח רואה חשבון ובהשתתפות פעילים מיד לאחים שריכזו את שמות התורמים שנכנסו להגרלה השנתית. ההתרגשות גאתה כששמם של הזוכים עלה על צג המחשב ודובר יד לאחים, שלמה ריזל, חייג אליהם ובישר על זכייתם בספר התורה.

התגובה הראשונה של בני הזוג שדה היתה סקפטית. "אף פעם לא זכינו בשום הגרלה. זו לא מתיחה?!" הם שאלו שוב ושוב ומיאנו להאמין במשך דקות ארוכות. רק כשנשלחה להם תמונה של רואה החשבון ליד צג המחשב שעליו מופיע כי משפחת שדה מפתח תקווה עלתה בגורל, הבינו שמדובר בזכייה אמיתית.

אחרי שנרגע, סיפר אריאל כי בשנה זו הוא "זוכה פעמיים לקבל את התורה בחג השבועות".

הוא הוסיף גם כי "אנחנו צריכים להתאושש מהזכייה ולחשוב לאיזה בית כנסת נכניס את ספר התורה לעילוי נשמת יקירנו, אנחנו מודים לכם מקרב לב על שהגשמתם לנו חלום חיים. כמו לכל יהודי, גם לנו היה חלום להכניס ספר תורה, אבל ידענו שעבור בן אדם מהשורה זה תמיד יישאר רק בגדר חלום".

הרב יוסף גנץ מנכ"ל יד לאחים אמר, "אנו רוצים להודות לאלפי המשתתפים בהגרלה, שברגע כניסתם להגרלה זכו מידית להיות שותפים בהגדלת הפעילות ובהצלת עוד ועוד נשמות יהודיות מכפרים ערביים, התבוללות והמרת דת".