''מקווה לחידוש הקשר''

אחיה של שרה נתניהו סיפר על יחסיו עם רעיית ראש הממשלה לאחר שהשתתף בחוג התנ''ך בבית משפחת נתניהו. "מקווה שזו סנונית ראשונה".

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח

מימין: מרים פרץ, שרה נתניהו וחגי בן ארצי
מימין: מרים פרץ, שרה נתניהו וחגי בן ארצי
צילום: קובי גדעון/ לע״מ

ד"ר חגי בן ארצי, מרצה לתנ"ך ולמחשבת ישראל, אחיה של שרה נתניהו, סיפר בראיון לרדיו 103FM על יחסיו עם רעיית ראש הממשלה לאחר שהוזמן בשבוע שעבר להשתתף בחוג התנ''ך בבית משפחת נתניהו.

נציין כי בן ארצי הוזמן לחוג התנ''ך לאחר שבעשרים השנים האחרונות לא היה בקשר עם אחותו ועם בעלה - ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אינני בטוח שיש עניין ציבורי ביחסים בינינו אך אומר שהוזמנתי לראשונה לחוג התנ"ך בבית ראש הממשלה, זהו חוג מאוד יפה שמתקיים פעם בחודש-חודשיים וממשיך מסורת שראש הממשלה הראשון התחיל אותה. אני מקווה שזו סנונית ראשונה שמבשרת את בו האביב", תיאר בן ארצי.

''היו שלוש שעות מאוד מעניינות בחוג אך בקושי דיברתי עם אחותי. אני מקווה שההזמנה ביטאה שינוי במגמה. אני שומר על קשר עם אבנר, שספג מאבא שלי את האהבה לתנ"ך תוך שמירה על צניעות. אין לי קשר עם יאיר ולכן לא אוכל לדבר עליו. אני מקווה שהקשר יתחדש".

על בית בו גדלו השניים סיפר בן ארצי: "כבר כמעט 20 שנה אחותי ואני מנותקים. אני לא יכול לדבר עליה ועל דברים שאני לא מכיר. גדלנו בבית פשוט וצנוע, זו הייתה האידיאולוגיה בבית. כשהיה לנו כסף מיותר לא השקענו אותו בשיפוצים אלא היינו תורמים למוסדות צדקה.

''כשהתפרסם דו"ח רשמי של מבקר המדינה שחשף את הוצאות בית ראש הממשלה טענתי שנראה שהערכים שספגנו בבית לא השתקפו בדו"ח. לצערי הרבה עיתונאים מדברים על דברים שהם לא יודעים ומפיצים שמועות לא מבוססות אך אני משתדל לדבר על הדברים שאני יודע".

במהלך תוכניתה של איילה חסון ברדיו 103FM שיתף בן ארצי בתחושותיו לגבי התרומה הרבה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ למדינת ישראל: "במילה אחת אני קורא לזה נס. בשתי מילים- נס גדול. חיכינו לרגע הזה 70 שנה. בן גוריון, בניגוד עמדת האו"ם, הכריז על ירושלים כבירת ישראל בהיווסדה, 70 שנה חיכינו שאיזו מדינה סוף סוף תסכים להכיר בנושא. חשבנו שרק מדינות קטנות יסכימו אך לפתע הגיעה המעצמה הגדולה בתבל, ארצות הברית, ועשתה זאת בענק.

''לא הייתי זבוב על הקיר בפגישות של ביבי עם טראמפ ואינני יודע מה התנהל בשיחות ביניהם אך אני מניח שיש לנתניהו חלק בעניין. ראוי גם להזכיר שחלק גדול מההחלטות של הנשיא האמריקאי מבוסס על ציבור המצביעים שלו שרואה במדינת ישראל התגשמות נבואת התנ"ך".