'העולם מבין, ישראל תפגע בפוגעים בה'

השר לשעבר משה ניסים: הישגי הביטחון של ישראל גדולים מהמדיניים. צה"ל היה חייב לעצור את מתפרעי הגדר ולזעקות האירופיות אין משמעות.

אלירן אהרון , י' בסיון תשע"ח

שיזהרו. משה ניסים
שיזהרו. משה ניסים
אלירן אהרון

בראיון לערוץ 7 מתייחס שר המשפטים לשעבר משה ניסים להישגיה המדיניים והביטחוניים של ישראל בתקופה האחרונה.

לדבריו ההישגים הביטחוניים אף עולים על ההישגים המדיניים של מדינת ישראל. "היום העולם יודע ומכיר שאנחנו מבחינה צבאית מעצמה וצריכים להתיירא מלנסות לפגוע בנו. מי שפוגע בנו ייפגע שבעתיים, כפי שאמר ראש הממשלה".

ניסים מוסיף ואומר כי לטעמו ההישג המדיני אינו רק העברת השגרירות האמריקאית לירושלים אלא דווקא החלטתו של הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, לנטוש את הסכם הגרעין עם איראן. "היום אנחנו יודעים שזה לא סתם מעשה נטישה, אלא יש בזה אלמנטים בסיסיים יסודיים חשובים ביותר".

באשר לאפיק המדיני מול הפלשתינים נשאל משה ניסים אם לטעמו רעיון שתי המדינית נגנז. "העניין הוא שהפלשתינים לא רוצים לבוא למשא ומתן, ואמר את זה גם הנשיא טראמפ. הוא אמר שיש שני צדדים וצד אחד לא רוצה במו"מ, אז אין מו"מ לא כי ישראל מסרבת למו"מ אלא מפני שהפלשתינים אינם מעוניינים במשא ומתן".

לטעמו של ניסים הסיבה לסרבנות הפלשתינית היא ש"הפלשתינים מבינים שבכל משא ומתן ישראל תדרוש שהם יכירו בהיותה של ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, ואת זה לעולם הם לא יגידו כי הם חושבים שגם תל אביב שלהם".

על מהומות הגדר והביקורת הבינלאומית המוטחת בצה"ל אומר ניסים: "צה"ל הוא צבא הגנה לישראל. צה"ל מגן על מדינת ישראל. הרבבות שהיו שם לא התכוונו להרים דגל ולומר שלום, אלא לפרוץ פנימה, להרוס את הגדרות ולעשות בנו שפטים. צה"ל היה חייב לפעול כדי למנוע את הפריצות הללו וברוך ה' עלה בידו, ואלה שהיו שם הם פעילים של חמאס, וגם אם אירופה תצעק אין לזה שום משמעות".