השגריר פרידמן מסביר:
"הייתי נבוך, זה אירוע מצער"

שגריר ארה"ב מביע את צערו על שצולם עם תמונה שבה הוצג בית המקדש על הר הבית אך לא מוותר לפלסטינים. "לא מגיע לנו שיתייחסו אלינו כך"

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח

דיוויד פרידמן
דיוויד פרידמן
צילום: רויטרס

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, מגיב לראשונה לסערה בעקבות פרסום צילום שלו כשהוא מחזיק תמונה בה הוצג בית המקדש על הר הבית, במקום מסגדי המוסלמים.

"הייתי יותר נבוך מכל אחד אחר, מכל פלסטיני, כשראיתי תמונה שלי לצד הפוסטר הזה. מישהו פשוט דחף אותו לפני וצילם", אמר פרידמן בראיון לחדשות 2.

הוא הוסיף, "כמובן שזה לא מקובל עלי ושארה"ב מכבדת את הסטטוס קוו בהר הבית. זה פשוט מצער ואני מרגיש נורא על כך שאנשים הגיבו באופן שבו הגיבו".

עם זאת, פרידמן לא חוסך ביקורת מהפלסטינים, שעל פי רמיזותיו לא ממש התעניינו באמת ושכחו את הסיוע האמריקני רב השנים. "אנחנו נתנו מעל חמישה מיליארד דולר לפלסטינים מאז אמצע שנות התשעים. אין מדינה שנמצאת במרחק יריקה מארה"ב מבחינת הסיוע הכספי לפלסטינים ולא רק מבחינת הסיוע הכספי, אלא גם מבחינת המאמצים לעזור לפלסטינים לבנות חיים טובים יותר".

"לא מגיע לנו שיתייחסו אלינו כך אבל שוב, לא נעלבתי, ואני חושב שזה ישתנה", סיכם השגריר.

בראיון לחדשות עשר התייחס פרידמן לתוכנית השלום של הנשיא טראמפ. "אני חושב שזה עניין של חודשים, אני לא יכול לתת תאריך ספציפי. יש עוד צדדים שמעורבים בכך גם בוושינגטון וגם כאן בישראל".

הוא התייחס לפרישה האמריקנית מהסכם הגרעין ואמר, "ארה"ב תומכת בעם האיראני אך לא במשטר ורוצה לסיים את התנהגות המשטר הזה לא רק בנושא הגרעין אלא גם בנושא הטילים הבליסטיים וההתערבות הצבאית בתימן".