השר אריאל יוזם: מוזיאון להתיישבות

שר החקלאות אורי אריאל מקדם יוזמה להקמת מוזיאון ומרכז לימוד ומחקר להתיישבות, ומבקש לרתום אליה את שרי הממשלה והמוסדות הלאומיים.

ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ח

היוזם. השר אורי אריאל
היוזם. השר אורי אריאל
צילום: הלל מאיר TPS

שר החקלאות אורי אריאל פנה הבוקר (חמישי) לראש הממשלה, שורה של שרים בממשלה וראשי המוסדות הציוניים, בבקשה לקחת חלק בקידום היוזמה להקמת מוזיאון ומרכז לימוד ומחקר להתיישבות.

"לאחר 2000 שנות גלות שב עמו למולדתו. עם שובו של עמ"י לארצו חודשה ההתיישבות הכפרית בהקמת המושבות הראשונות", כתב השר אריאל.

לדבריו, "מיום זה ואילך קמו להם למעלה מ- 900 יישובים כפריים אשר נטלו על עצמם את המשימות החשובות ביותר במפעל הציוני, וזה תפיסת האדמות בכלל חבלי הארץ ודברי טרומפלדור 'במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון שם יעבור גבולנו'".

"ההתיישבות הינה הציונות במיטבה והנחלת ערכי יסוד של עמנו ובכללם ערבות הדדית, חיבור לקרקע, חדשנות וכן מצוות התלויות בארץ. בשנת ה-70 להקמת מדינת ישראל אני חושב כי נכון להקים מוזיאון ומרכז לימוד להתיישבות מרכזי אשר יכלול בתוכו את כלל פעילות ההתיישבות בעת החדשה", הוסיף.

"בהתאם לכך אני מבקש להקים צוות היגוי שיתווה הקמת מוזיאון זה, אבקש כי תמנו נציג מטעמכם לצורך קידום פרויקט חשוב זה", הדגיש השר אריאל ובסיום המכתב אף ציין מה יהיה מועד הפגישה הראשונה של צוות ההיגוי, בחודש תמוז השנה.

מכתבו של אריאל נשלח כאמור לראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, שר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, שר החינוך נפתלי בנט, שר התיירות יריב לוין, שר הגנת הסביבה ושר ירושלים ומורשת זאב אלקין, שרת הקליטה סופה לנדבר, שר הפנים והפריפריה אריה דרעי, שרת התרבות מירי רגב, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל אבשלום (אבו) וילן, יו"ר מרכז המועצות האזוריות עמיר ריטוב, יו"ר החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד, יו"ר קק"ל דני עטר, יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי, מנכ"ל קרן יד הנדיב אריאל וייס ומנכ"ל קרן היסוד גרג מייזל.